BL: Lajpcig opet prvi, het trik Lacea za pobedu Majnca!

Fudbaleri Lajpciga savladali su Hertu sa 2:0 u 15. kolu Bundesligu i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Fudbal 17.12.2016 | 23:30
Prvi gol postigao je napadač Timo Verner u 40. minutu meča, da bi Vili Orban u 62. povećao rezultat za konačnih 2:0.

Lajpcig je tako nastavio sa sjajnom igrom i posle poraza u prošlom kolu od Ingolštada ponovo zauzimaju prvu poziciju sa 36 bodova, dok je Herta četvrta na tabeli sa 27.

Fudbaleri Majnca su slavili na domaćem terenu protiv Hamburga – 3:1 (1:0) što je prva pobeda posle tri vezana poraza. Gostujući tim poveo je golom američkog napadača Bobija Vuda u 21, a junak na ovom meču bio je Dani Laca koji je het trikom u 35, 56 i 67. minutu rešio pobednika.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za ekipu Hamburga.

Fudbaleri Augzburga upisali su prvu pobedu posle četiri kola, pošto su na svom terenu slavili protiv Borusije iz Menhengladbaha sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Martin Hintereger u 77. minutu meča. Gojko Kačar bio je na klupi Augzburga.

Fudbaleri Šalkea i Frajburga odigrali su nerešeno 1:1. Istim rezultatom završen je i meč Verdera i Kelna, dok su srpski fudbaleri Miloš Jojić i Filip Mladenović sa klupe su posmatrali ovaj duel.

U poslednjem meču dana Volfsburg je na svom terenu savladao Ajntraht – 1:0.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Džefri Bruma u 33. minutu. Julijan Draksler je izveo korner s desne strane, a Bruma je bio najbolji u skoku i glavom poslao loptu u mrežu gostujuće ekipe.

Ajntraht je u 67. minutu imao veliku priliku da izjednači, ali Aleksandar Majer nije iskoristio jedanaesterac.

Fudbaler Volfsburga Mario Gomez odigrao je danas svoj 250. meč u Bundesligi. On je na tih 250 utakmica postigao 141 gol.

Volfsburg je, posle treće pobede od početka sezone, na 15. mestu na tabeli Bundeslige sa 13 bodova, dok je Ajntraht šesti sa 26 bodova.