ПЛ: ''Лисице'' до бода без Вардија, Златан доминира, Јунајтед диже форму!

Шампион Енглеске, Лестер Сити стигао је до бода против Стоук Ситија у гостима упркос томе што је више од једног часа играо без Џејмија Вардија – 2:2 (2:0). Екипа Манчестер Јунајтеда наставила је да диже форму, пошто је слављем против Вест Бромич Албиона забележила трећи тријумф у низу – 2:0 (1:0).

Фудбал 17.12.2016 | 23:00
'Лисице' Клаудија Ранијерија губиле су 2:0 до 74. минута, погоцима Бојана Кркића из пенала, односно Џоа Алена у последњем минуту првог дела игре, али су на крају ипак стигли до вредног бода.

Хосе Леонардо Уљоа донео је наду гостима петнаестак минута пре краја, да би велику радост Лестеру донео Даниел Амартеј главом, после савршеног центаршута Кристијана Фукса у 88. минуту.

С друге стране, Варди је саиграче оставио на цедилу већ после 28 минута игре, пошто је тотално непромишљено и непотребно с две ноге стартовао на Маме-Бирама Дијуфа.

У преосталим сусретима одиграним у традиционалном поподневном термину, Мидлсбро је био убедљив против Свонси Ситија на домаћем паркету 3:0 (2:0), док су Сандерленд и Вест Хем уписали важне бодове минималним резултатом – 'Црне мачке' над Вотфордом, а 'Чекићари' против Хал Ситија.

На отварању кола. Челси је забележио и једанаести тријумф у низу, пошто је голом Дијега Косте славио у дербију Лондона против Кристал Паласа.

'Боро' је без већих проблема поразио 'Лабудове' из Велса, добром игром пре свега у уводних 45 минута. Домаћин је повео преко Алвара Негреда у 18. минуту, да би Шпанац дуплирао вођство из пенала једанаест минута касније.

После десетак минута игре у наставку све је било решено јер се у стрелце уписао и Мартен де Рун и оверио победу свог тима.

Другу узастопну победу уписао је и Вест Хем, и још једном је она остварена минималним резултатом. Неће превише због тога марити Славен Билић, пошто је за 'Чекићаре' најважније да полако проналазе ритам и покушају да се врате у горњи део табеле.

Стрелац јединог гола на Олимпијском стадиону у Лондону био је Марк Нобл у 75. минуту с беле тачке.

Исто се може рећи и за Сандерленд Дејвида Мојса, који је истоветним резултатом поразио госте из Вотфорда. Кобан по 'Стршљенове', за тек четврту победу 'Црних мачака' у текућој сезони, био је Патрик ван Анхолт у 49. минуту.

Екипа Манчестер Јунајтеда наставила је да диже форму, пошто је слављем против Вест Бромич Албиона забележила трећи тријумф у низу – 2:0 (1:0).

'Црвени ђаволи' славили су на Ховторнсу погоцима Златана Ибрахимовића у петом и 56. минуту, па сада заузимају шесто место на табели са 30 бодова, 13 мање од водећег Челсија.

С друге стране, ВБА је претрпео шести пораз у сезони, тек други у последњих седам мечева, и налази се одмах иза Јунајтеда са 23 бода.

Феноменални Швеђанин, који је стигао до свог 11. гола у националном шампионату, десетог у последњих девет дуела, најавио је победу екипе Жозеа Муриња већ после 180 секунди игре – када је главом погодио даљи угао гола Бена Фостера, после центаршута Џесија Лингарда.

Домаћин, који је у претходних неколико мечева имао просек од три дата гола у 90 минута, покушао је да одговори, али су гости били ти који су имали бољу прилику за нови погодак.

Најближи томе био је Вејн Руни, међутим – Фостер шут капитена Јунајтеда с ивице казненог успева да скрене у пречку, док је Лингард на истеку првог дела игре са десетак метара лопту послао високо преко пречке.

Други део меча донео је нешто мирнију игру, да би Златан свој други гол постигао у 56. минуту и, испоставиће се, поставио коначан резултат сусрета.

Овога пута, Ибрахимовић је добио лопту од Рунија на рогљу казненог, подиграо лопту поред двојице чувара и гађао даљи угао, а она је на путу ка мрежи закачила једног од дефанзиваца и завршила у малој мрежи.