PL: ''Lisice'' do boda bez Vardija, Zlatan dominira, Junajted diže formu!

Šampion Engleske, Lester Siti stigao je do boda protiv Stouk Sitija u gostima uprkos tome što je više od jednog časa igrao bez Džejmija Vardija – 2:2 (2:0). Ekipa Mančester Junajteda nastavila je da diže formu, pošto je slavljem protiv Vest Bromič Albiona zabeležila treći trijumf u nizu – 2:0 (1:0).

Fudbal 17.12.2016 | 23:00
'Lisice' Klaudija Ranijerija gubile su 2:0 do 74. minuta, pogocima Bojana Krkića iz penala, odnosno Džoa Alena u poslednjem minutu prvog dela igre, ali su na kraju ipak stigli do vrednog boda.

Hose Leonardo Uljoa doneo je nadu gostima petnaestak minuta pre kraja, da bi veliku radost Lesteru doneo Daniel Amartej glavom, posle savršenog centaršuta Kristijana Fuksa u 88. minutu.

S druge strane, Vardi je saigrače ostavio na cedilu već posle 28 minuta igre, pošto je totalno nepromišljeno i nepotrebno s dve noge startovao na Mame-Birama Dijufa.

U preostalim susretima odigranim u tradicionalnom popodnevnom terminu, Midlsbro je bio ubedljiv protiv Svonsi Sitija na domaćem parketu 3:0 (2:0), dok su Sanderlend i Vest Hem upisali važne bodove minimalnim rezultatom – 'Crne mačke' nad Votfordom, a 'Čekićari' protiv Hal Sitija.

Na otvaranju kola. Čelsi je zabeležio i jedanaesti trijumf u nizu, pošto je golom Dijega Koste slavio u derbiju Londona protiv Kristal Palasa.

'Boro' je bez većih problema porazio 'Labudove' iz Velsa, dobrom igrom pre svega u uvodnih 45 minuta. Domaćin je poveo preko Alvara Negreda u 18. minutu, da bi Španac duplirao vođstvo iz penala jedanaest minuta kasnije.

Posle desetak minuta igre u nastavku sve je bilo rešeno jer se u strelce upisao i Marten de Run i overio pobedu svog tima.

Drugu uzastopnu pobedu upisao je i Vest Hem, i još jednom je ona ostvarena minimalnim rezultatom. Neće previše zbog toga mariti Slaven Bilić, pošto je za 'Čekićare' najvažnije da polako pronalaze ritam i pokušaju da se vrate u gornji deo tabele.

Strelac jedinog gola na Olimpijskom stadionu u Londonu bio je Mark Nobl u 75. minutu s bele tačke.

Isto se može reći i za Sanderlend Dejvida Mojsa, koji je istovetnim rezultatom porazio goste iz Votforda. Koban po 'Stršljenove', za tek četvrtu pobedu 'Crnih mačaka' u tekućoj sezoni, bio je Patrik van Anholt u 49. minutu.

Ekipa Mančester Junajteda nastavila je da diže formu, pošto je slavljem protiv Vest Bromič Albiona zabeležila treći trijumf u nizu – 2:0 (1:0).

'Crveni đavoli' slavili su na Hovtornsu pogocima Zlatana Ibrahimovića u petom i 56. minutu, pa sada zauzimaju šesto mesto na tabeli sa 30 bodova, 13 manje od vodećeg Čelsija.

S druge strane, VBA je pretrpeo šesti poraz u sezoni, tek drugi u poslednjih sedam mečeva, i nalazi se odmah iza Junajteda sa 23 boda.

Fenomenalni Šveđanin, koji je stigao do svog 11. gola u nacionalnom šampionatu, desetog u poslednjih devet duela, najavio je pobedu ekipe Žozea Murinja već posle 180 sekundi igre – kada je glavom pogodio dalji ugao gola Bena Fostera, posle centaršuta Džesija Lingarda.

Domaćin, koji je u prethodnih nekoliko mečeva imao prosek od tri data gola u 90 minuta, pokušao je da odgovori, ali su gosti bili ti koji su imali bolju priliku za novi pogodak.

Najbliži tome bio je Vejn Runi, međutim – Foster šut kapitena Junajteda s ivice kaznenog uspeva da skrene u prečku, dok je Lingard na isteku prvog dela igre sa desetak metara loptu poslao visoko preko prečke.

Drugi deo meča doneo je nešto mirniju igru, da bi Zlatan svoj drugi gol postigao u 56. minutu i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat susreta.

Ovoga puta, Ibrahimović je dobio loptu od Runija na roglju kaznenog, podigrao loptu pored dvojice čuvara i gađao dalji ugao, a ona je na putu ka mreži zakačila jednog od defanzivaca i završila u maloj mreži.