ШПА: Малага испустила побједу против Гранаде!

Кравец ударио да баш заболи! Гранада једном шутирала у оквир гола Малаге и однела бод са Росаледе.

Фудбал 09.12.2016 | 23:40
Малага је дефинитивно један од најчуднијих тимова Примере ове сезоне! Екипа која одоли Барселони на Ноу Кампу кроз неколико дана глатко изгуби од друголигаша Кордобе; онда се спасе пораза голом у 93. минуту на Местаљи, па код куће не успе да победи један од најлошијих тимова лиге - Гранаду.

Дефинитивно није лако последњих дана навијати момке Хуандеа Рамоса, али јер бар знимљиво. Или баш и није?

Када се добијају мечеви попут онога против Спортинга из Хихона (3:2 после 0:1 и 1:2), или оног против Депортива (4:3), свакако да Андалужани уживају на Росаледи, али када Малаги дође тотални аутсајдер и из једног јединог шута на утакмици однесе бод, онда сигурно никоме није до смеха. А управо се то догодило вечерас Рамосовом тиму.

Малага је водила од 24. минута голом Камача после одличног центаршута Роберта Розалеса. Контрола игре, посед...све је било на страни домаћег тима, да би се девет минута пре краја Украјинац Артем Кравец "измигољио" својим чуварима и постигао гол за коначних 1:1. Из првог ударца у оквир гола?!

Гранада је тако на најлепши начин наплатила прошлонедељни тријумф над Севиљом. И што је врло занимљиво, поново је "пазарила" од Андалужана. Од девет бодова које је та екипа до сада освојила пет су "откинути" Андалужанима - Бетису 1, Севиљи 3, Малаги 1.