ЕП - рукометашице: Кобни седмерац за Црну Гору! Пораз и Хрватица!

На Европском првенству за рукометашице, чији је домаћин Шведска, одиграни су мечеви првог кола у групама Ц и Д.

Остали спортови 06.12.2016 | 09:45

Чешка је у групи Ц победила Мађарску 27:22. Михаела Хрбкова и Вероника Мала са по пет голова предводиле су Чешку до првог тријумфа против Мађарске у историји. На другој страни Ана Ковач је била најефикаснија са седам голова.

Данска је након велике драме у финишу успела да победи подмлађену селекцију Црне Горе 22:21. Одлучујући гол постигла је у последњем минуту Стине Јоргенсен из седмерца.

Стине Јоргенсен је меч завршила са девет постигнутих голова, а на супротној страни су Милена Раичевић са седам и Мајда Мехмедовић са пет голова биле најефикасније у пораженом тиму.

ГРУПА Ц:

Чешка – Мађарска 27:22
Црна Гора – Данска 21:22

ТАБЕЛА: Чешка 2, Данска 2, Црна Гора 0, Мађарска 0.

У групи Д актуелне олимпијске шампионке, репрезентативке Русије, савладале су Хрватску 32:26. Занимљиво, оба полувремена завршена су истим резутатом (16:13).

Десет Рускиња постизало је поготке. Бобровникова и Зилинскаите биле су најефикасније са по шест. Обе без промашаја!

На другој страни Андреа Пенезић је дала осам голова, а Весна Милановић Литре шест.

У другом мечу ове групе, Норвешка је савладала Румунију 23:21