EP - rukometašice: Kobni sedmerac za Crnu Goru! Poraz i Hrvatica!

Na Evropskom prvenstvu za rukometašice, čiji je domaćin Švedska, odigrani su mečevi prvog kola u grupama C i D.

Ostali sportovi 06.12.2016 | 09:45

Češka je u grupi C pobedila Mađarsku 27:22. Mihaela Hrbkova i Veronika Mala sa po pet golova predvodile su Češku do prvog trijumfa protiv Mađarske u istoriji. Na drugoj strani Ana Kovač je bila najefikasnija sa sedam golova.

Danska je nakon velike drame u finišu uspela da pobedi podmlađenu selekciju Crne Gore 22:21. Odlučujući gol postigla je u poslednjem minutu Stine Jorgensen iz sedmerca.

Stine Jorgensen je meč završila sa devet postignutih golova, a na suprotnoj strani su Milena Raičević sa sedam i Majda Mehmedović sa pet golova bile najefikasnije u poraženom timu.

GRUPA C:

Češka – Mađarska 27:22
Crna Gora – Danska 21:22

TABELA: Češka 2, Danska 2, Crna Gora 0, Mađarska 0.

U grupi D aktuelne olimpijske šampionke, reprezentativke Rusije, savladale su Hrvatsku 32:26. Zanimljivo, oba poluvremena završena su istim rezutatom (16:13).

Deset Ruskinja postizalo je pogotke. Bobrovnikova i Zilinskaite bile su najefikasnije sa po šest. Obe bez promašaja!

Na drugoj strani Andrea Penezić je dala osam golova, a Vesna Milanović Litre šest.

U drugom meču ove grupe, Norveška je savladala Rumuniju 23:21