ЕП (Ж) - преглед: Швеђанке убједљиве против Шпаније! И још...

Почело је Европско првенство за рукометашице. Победе Србије, Шведске, Немачке и Француске.

Остали спортови 05.12.2016 | 11:15
Почело је Европско првенство за рукометашице. Првог дана одиграни су мечеви у групама А и Б.

Домаћин шампионата Шведска на старту првенства победила је вицешампиона Европе Шпанију 25:19. Од самог почетка меча домаће рукометашице, које су на прошлом шампионату биле бронзане, су контролисале игру и резултат.

На полувремену су имале предност од четири гола разлике (14:10). У наставку слична игра и прилично убедљива победа Шведске.

Натали Хагман је са пет голова била најефикаснија код домаћина, а на другој страни Кармен Мартин са седам.

У наредном колу у уторак играће Србија – Шпанија од 18 часова и 30 минута, док ће Шведска и Словенија на терен од 20 часова и 45 минута.

Група А

Србија – Словенија 34:32
Шведска – Шпанија 25:19

Табела: Шведска, 2, Србија 2, Словенија 0, Шпанија 0.

У групи Б Немачка је предвођења Свењом Хубер, која је дала седам голова, била боља од Холандије 30:27 и Француска је забележила најубједљивију победу првог дана. Пољска је декласирана 31:22