EP (Ž) - pregled: Šveđanke ubjedljive protiv Španije! I još...

Počelo je Evropsko prvenstvo za rukometašice. Pobede Srbije, Švedske, Nemačke i Francuske.

Ostali sportovi 05.12.2016 | 11:15
Počelo je Evropsko prvenstvo za rukometašice. Prvog dana odigrani su mečevi u grupama A i B.

Domaćin šampionata Švedska na startu prvenstva pobedila je vicešampiona Evrope Španiju 25:19. Od samog početka meča domaće rukometašice, koje su na prošlom šampionatu bile bronzane, su kontrolisale igru i rezultat.

Na poluvremenu su imale prednost od četiri gola razlike (14:10). U nastavku slična igra i prilično ubedljiva pobeda Švedske.

Natali Hagman je sa pet golova bila najefikasnija kod domaćina, a na drugoj strani Karmen Martin sa sedam.

U narednom kolu u utorak igraće Srbija – Španija od 18 časova i 30 minuta, dok će Švedska i Slovenija na teren od 20 časova i 45 minuta.

Grupa A

Srbija – Slovenija 34:32
Švedska – Španija 25:19

Tabela: Švedska, 2, Srbija 2, Slovenija 0, Španija 0.

U grupi B Nemačka je predvođenja Svenjom Huber, koja je dala sedam golova, bila bolja od Holandije 30:27 i Francuska je zabeležila najubjedljiviju pobedu prvog dana. Poljska je deklasirana 31:22