СЛС: Минималац Звезде на дебију на "крову"! Голова као ''кише'' у овом колу!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Вождовац 1:0 (0:0), на Душановцу у 19. колу Суперлиге Србије. Ефикасно у Нишу и Новом Пазару! Хет-трик Огњена Мудринског. По шест голова у Новом Пазару и Нишу.

Фудбал 04.12.2016 | 15:15
Минималац црвено-белима на дебију на терену на Тржном центру Стадион донео је бек Душан Анђелковић из слободног ударца у 55. минуту.

Вождовац је у првих 45 минута одлично парирао Звезде, чак био и опаснији, али је Стефан Дражић пропустио два зицера испред Филипа Манојловића.

Домаћи ће вероватно да се жале и што им судија Милан Илић није досудио пенал после играња Анђелковића руком после центаршута Асанија у 15. минуту.

Након сјајног ритма у првих 20 минута уследио је пад темпа у наставку полувремена, без конкретних дешавања пред око 1.500 навијача, да би Звезда до вођства стигла у десетом минуту наставка.

Након сјајног гола Анђелковића са око 20 метара, Звезда је у потпуности затворила игру и прилазе свом голу, није била претерано опасна испред гола домаћина, али ни голман Манојловић није имао посла с друге стране.

Тек у самој завршници Вождовац је покушао да избегне пораз, али је Манојловић одлично раговао после шута Срећковића са ивице казненог простора.

Звезда је победила осми пут у последњих десет кола, четврти пут у низу је савладала Вождовац, па после 19 кола има 48 бодова.

Од 13 часова одигране су још четири утакмице, Спартак је после 0:2 славио 4:2 у Новом Пазару, а два гола заостатка до ремија у Нишу 3:3 надокнадио је Борац.

Војводина од 17 часова дочекује Напредак, а у последњем мечу дана од 18х у Хумској се састају Партизан и Јавор. Коло ће у понедељак затворити Младост и Металац.

Фудбалери у Суперлиги су нас навикли на мали број голова, али овог недељног поподнева су били расположени и мреже су затрешене чак 18 пута на пет мечева.

Просек" су нарочито поправиле голеаде у Новом Пазару и Нишу где су гледаоци видели по чак шест погодака, али не и победу домаћих екипа. Новопазарци играју лошу сезону коју су за тренутак поправили голови Рушевића – и због којих је његова екипа повела 2:0, али након тога преокрет...

Огњен Мудрински је постигао хет-трик, а још један гол Ивановић, па је Спартак на крају остварио убедљив тријумф 4:2 (2:2).

И у Нишу је такође виђено два гола предности, али за госте...

Повели су Чачани головима Делића и Михајловића, али су Петровић и Арсић, практично у истом минуту донели поравнање резултата Нишлијама. Потпуни преокрет за Раднички био је дело одличног Мркића у 60. минуту, али су "зебре" имале снаге за још један гол – 3:3 (2:2)!

Прву победу под новим тренером Зораном Говедарицом славила је и Бачка која је, нетипично за њих, постигла чак три гола у победи над Чукаричким. Стрелци су били Бајић, Тривуновић и Швоња, док је за "брђане" гол постигао Огњен Ожеговић.

Тријумф је уписала и екипа Радника која је савладал Рад голом Николића.