SLS: Minimalac Zvezde na debiju na "krovu"! Golova kao ''kiše'' u ovom kolu!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac 1:0 (0:0), na Dušanovcu u 19. kolu Superlige Srbije. Efikasno u Nišu i Novom Pazaru! Het-trik Ognjena Mudrinskog. Po šest golova u Novom Pazaru i Nišu.

Fudbal 04.12.2016 | 15:15
Minimalac crveno-belima na debiju na terenu na Tržnom centru Stadion doneo je bek Dušan Anđelković iz slobodnog udarca u 55. minutu.

Voždovac je u prvih 45 minuta odlično parirao Zvezde, čak bio i opasniji, ali je Stefan Dražić propustio dva zicera ispred Filipa Manojlovića.

Domaći će verovatno da se žale i što im sudija Milan Ilić nije dosudio penal posle igranja Anđelkovića rukom posle centaršuta Asanija u 15. minutu.

Nakon sjajnog ritma u prvih 20 minuta usledio je pad tempa u nastavku poluvremena, bez konkretnih dešavanja pred oko 1.500 navijača, da bi Zvezda do vođstva stigla u desetom minutu nastavka.

Nakon sjajnog gola Anđelkovića sa oko 20 metara, Zvezda je u potpunosti zatvorila igru i prilaze svom golu, nije bila preterano opasna ispred gola domaćina, ali ni golman Manojlović nije imao posla s druge strane.

Tek u samoj završnici Voždovac je pokušao da izbegne poraz, ali je Manojlović odlično ragovao posle šuta Srećkovića sa ivice kaznenog prostora.

Zvezda je pobedila osmi put u poslednjih deset kola, četvrti put u nizu je savladala Voždovac, pa posle 19 kola ima 48 bodova.

Od 13 časova odigrane su još četiri utakmice, Spartak je posle 0:2 slavio 4:2 u Novom Pazaru, a dva gola zaostatka do remija u Nišu 3:3 nadoknadio je Borac.

Vojvodina od 17 časova dočekuje Napredak, a u poslednjem meču dana od 18h u Humskoj se sastaju Partizan i Javor. Kolo će u ponedeljak zatvoriti Mladost i Metalac.

Fudbaleri u Superligi su nas navikli na mali broj golova, ali ovog nedeljnog popodneva su bili raspoloženi i mreže su zatrešene čak 18 puta na pet mečeva.

Prosek" su naročito popravile goleade u Novom Pazaru i Nišu gde su gledaoci videli po čak šest pogodaka, ali ne i pobedu domaćih ekipa. Novopazarci igraju lošu sezonu koju su za trenutak popravili golovi Ruševića – i zbog kojih je njegova ekipa povela 2:0, ali nakon toga preokret...

Ognjen Mudrinski je postigao het-trik, a još jedan gol Ivanović, pa je Spartak na kraju ostvario ubedljiv trijumf 4:2 (2:2).

I u Nišu je takođe viđeno dva gola prednosti, ali za goste...

Poveli su Čačani golovima Delića i Mihajlovića, ali su Petrović i Arsić, praktično u istom minutu doneli poravnanje rezultata Nišlijama. Potpuni preokret za Radnički bio je delo odličnog Mrkića u 60. minutu, ali su "zebre" imale snage za još jedan gol – 3:3 (2:2)!

Prvu pobedu pod novim trenerom Zoranom Govedaricom slavila je i Bačka koja je, netipično za njih, postigla čak tri gola u pobedi nad Čukaričkim. Strelci su bili Bajić, Trivunović i Švonja, dok je za "brđane" gol postigao Ognjen Ožegović.

Trijumf je upisala i ekipa Radnika koja je savladal Rad golom Nikolića.