ЛШ: Мега немоћна на Тенерифима, дабл-дабл Загорца!

Кошаркаши Мега Лекса доживели су пети пораз у ФИБА Лиги шампиона, на гостовању од Тенерифеа 73:59.

Кошарка 01.12.2016 | 08:15
Шпански тим је контролисао ритам меча од првог минута, примио је свега 25 поена у првом полувремену стекавши девет предности.

Мега је у трећем периоду постигла поена колико у прва два те стигла до егала, али је у последњем кварталу дала свега седам те изгубила четврти пут у последњих пет кола.

Најефикаснији у тиму Дејана Милојевића био је Раде Загорац који је забележио дабл-дабл са 15 поена (7/13 из игре) и 11 скокова, а 12 је додао Марко Тејић уз осам ухваћених лопти.

Двоцифрен учинак имао је и Костја Мушиди са десет поена, док је Алфа Каба постигао шест уз 11 скокова. Тенерифе је предводио Абромаитис са 21 поеном и девет скокова, док је 14 уз 7 ухваћених лопти имао Богрис.

Тенерифе деле прву позицију са Авелином и Јувентусом са по пет победа уз два пораза, док је Мега на деоби последња два меса са ривалима из АБА лиге Цибоном и Морнаром са по 2-5.

Српски тим у слеедћем колу гостује у Италији код Авелина.