ИТА: Интер играо 19 минута, па страховао до самог краја!

Интерових 20 минута из снова и кукавичко полувреме у коме су навијачи седели на иглама! Фјорентина ипак није успела са играчем мање.

Фудбал 28.11.2016 | 23:20
Био је то почетак каквом се вероватно ни Стефано Пиоли није надао. Најбољих 20 минута Интера у овој сезони, без обзира на три гола у финишу сусрета са Кротонеом. Фјорентина је ипак много изазовнији противник. Навијачи Јувентуса у то су могли и да се увере у другом полувремену, пошто су Неразури са играчем више до последњег звиждука судије Антонија Дамата, који је и сам имао велики утицај на меч пошто је у судијској надокнади првог полувремена можда и престрого искључио Гонзала Родригеза.

Имао је милански тим у том тренутку два гола предности, све је слутило на рутинско одрађивање посла у другом полувремену. Авај, Јосип Иличић је вратио резултатску драж мечу, а у појединим тренуцима домаћи су се клатили на конопцима. На крају су ипак успели да извуку живу главу и трећом узастопном победом на домаћем терену смене баш вечерашњег ривала на осмом месту на табели - 4:2.

Међутим, кад се у обзир узме свих 90 минута игре Виола можда има и више разлога за задовољство, иако је њено вече почело на кошмаран начин. Марцело Брозовић, паАнтонио Кандрева и већ у 19. минуту мајсторија Маура Икардија и његов седми гол на последњих седам утакмица за Интер...

Још када је Родригез скључен због фаула над Икардијем на месту последњег играча одбране? Гости су били у нокдауну, Неразури на облацима.

Али не каже случајно она стара да ко високо лети ниско пада. Интер је, додуше, полетно почео у наставку утакмицу, али је исувише брзо испуцао све што је имао у арсеналу. Није било много тога, па се Виола није уплашила. И онда тај Иличићев погодак, уз мало среће истина. Ситуација се окренула наглавачке.

Последњих пола сата гледали смо викторију Фјорентине пред голом Самира Хандановића. Није ту било бог зна каквих шанси, али је опасност све време лебдела над Неразурима. Страх се видео у очима домаћих фудбалера. Можда и најбоље када је у 80. минуту једну од ретких контри - и то пет на три - Жоао Марио завршио пребацивши гол са осам метара.

Неписано фудбалско правило каже да у таквим ситуација казна неминовно следи. Али са десеторицом на терену Виола једноставно није смогла снаге да упути завршни ударац. Бод у оваквим околностима био би велик као кућа. Овако, први пораз Фјорентине у последњих седам кола.

Без обзира, Пауло Соуза треба да буде поносан. Буду ли његови играчи овако храбри и у наставку сезоне нема бруге за тим из Фиренце. А што се тиче Стефана Пиолија? Не бисмо се изненадили ако, упркос првенцу на Интеровој клупи, играчима још вечерас излупа шамаре. И нема везе што је Икарди у првом минуту судијске надокнаде печатирао победу Интера. Изузев првих 20 минута, није ово игра којом се треба дичити.