ITA: Inter igrao 19 minuta, pa strahovao do samog kraja!

Interovih 20 minuta iz snova i kukavičko poluvreme u kome su navijači sedeli na iglama! Fjorentina ipak nije uspela sa igračem manje.

Fudbal 28.11.2016 | 23:20
Bio je to početak kakvom se verovatno ni Stefano Pioli nije nadao. Najboljih 20 minuta Intera u ovoj sezoni, bez obzira na tri gola u finišu susreta sa Krotoneom. Fjorentina je ipak mnogo izazovniji protivnik. Navijači Juventusa u to su mogli i da se uvere u drugom poluvremenu, pošto su Nerazuri sa igračem više do poslednjeg zvižduka sudije Antonija Damata, koji je i sam imao veliki uticaj na meč pošto je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena možda i prestrogo isključio Gonzala Rodrigeza.

Imao je milanski tim u tom trenutku dva gola prednosti, sve je slutilo na rutinsko odrađivanje posla u drugom poluvremenu. Avaj, Josip Iličić je vratio rezultatsku draž meču, a u pojedinim trenucima domaći su se klatili na konopcima. Na kraju su ipak uspeli da izvuku živu glavu i trećom uzastopnom pobedom na domaćem terenu smene baš večerašnjeg rivala na osmom mestu na tabeli - 4:2.

Međutim, kad se u obzir uzme svih 90 minuta igre Viola možda ima i više razloga za zadovoljstvo, iako je njeno veče počelo na košmaran način. Marcelo Brozović, paAntonio Kandreva i već u 19. minutu majstorija Maura Ikardija i njegov sedmi gol na poslednjih sedam utakmica za Inter...

Još kada je Rodrigez sključen zbog faula nad Ikardijem na mestu poslednjeg igrača odbrane? Gosti su bili u nokdaunu, Nerazuri na oblacima.

Ali ne kaže slučajno ona stara da ko visoko leti nisko pada. Inter je, doduše, poletno počeo u nastavku utakmicu, ali je isuviše brzo ispucao sve što je imao u arsenalu. Nije bilo mnogo toga, pa se Viola nije uplašila. I onda taj Iličićev pogodak, uz malo sreće istina. Situacija se okrenula naglavačke.

Poslednjih pola sata gledali smo viktoriju Fjorentine pred golom Samira Handanovića. Nije tu bilo bog zna kakvih šansi, ali je opasnost sve vreme lebdela nad Nerazurima. Strah se video u očima domaćih fudbalera. Možda i najbolje kada je u 80. minutu jednu od retkih kontri - i to pet na tri - Žoao Mario završio prebacivši gol sa osam metara.

Nepisano fudbalsko pravilo kaže da u takvim situacija kazna neminovno sledi. Ali sa desetoricom na terenu Viola jednostavno nije smogla snage da uputi završni udarac. Bod u ovakvim okolnostima bio bi velik kao kuća. Ovako, prvi poraz Fjorentine u poslednjih sedam kola.

Bez obzira, Paulo Souza treba da bude ponosan. Budu li njegovi igrači ovako hrabri i u nastavku sezone nema bruge za tim iz Firence. A što se tiče Stefana Piolija? Ne bismo se iznenadili ako, uprkos prvencu na Interovoj klupi, igračima još večeras izlupa šamare. I nema veze što je Ikardi u prvom minutu sudijske nadoknade pečatirao pobedu Intera. Izuzev prvih 20 minuta, nije ovo igra kojom se treba dičiti.