ШПА: Лас Палмас убједљив против Билбаа!

Канари су права тврђава: Лас Палмас неочекивано лако против Баскијаца, мајсторија Вијере! Домаћин славио са 3:1 и уписао седму утакмицу заредом без пораза на свом стадиону.

Фудбал 28.11.2016 | 23:10
Лас Палмасова тврђава остала је неосвојива и за Атлетик Билбао. Тим са Канарских острва на свом терену је савладао Атлетик Билбао са 3:1 у 13. колу Примере и још увек није доживео пораз на Градском стадиону.

Још једну веома добру партију пружио је тим Сетијена Кикеа, а утакмицу је обележича мајсторија Џонатана Вијере у 90. минуту. Успео је шпански везиста да сјајним лоб ударцем, из трка са неких 25 метара затресе мрежу и отклони све дилеме око победника на Канарима.

Ваља напоменути, ипак, да су гости из Баскије од 74. минута играли са играчем мање и то не било којим. Ариц Адуриц је морао на хлађење у свлачионицу због свађе са судијом.

Кевин Принс Боатенг, фудбалер Лас Палмаса, још једном је потврдио добру форму, а да је мајстор, то смо знали од раније. Бивши репрезентативац Гане сјајно се снашао на петеру у 40. минуту и довео домаћина у вођство.

Кренуо је Атлетик у наставку утакмице силовито напред, Лас Палмас се определио за контранападе, а један такав у 50. минуту резултирао је новим голом. Стрелац је био брзоноги Момо, а асистирао му је Пласерес.

Гости су се на тренутак вратили у меч у 79. минуту када је Раул Гарсија преполовио заостатак из пенала досуђеног пошто је Маседо играо руком. Ипак, више од тога гости нису могли, а Лас Палмас је везао седми меч заредом на свом терену без пораза.

ПРИМЕРА, 13.КОЛО:

Петак:
Еибар - Бетис 3:1 (2:0)
/Педро Леон 19, Аметљер 23, Кике 90+2 - Рубен Кастро 84/

Субота:
Малага - Депортиво 4:3 (2:1)
/Мичел Сантос 21. пенал, 56, Сандро 40, Онтиверос 90+2 - Борхес 3. пенал, 82, Андоне 72/

Реал Мадрид - Спортинг Хихон 2:1 (2:1)