ŠPA: Las Palmas ubjedljiv protiv Bilbaa!

Kanari su prava tvrđava: Las Palmas neočekivano lako protiv Baskijaca, majstorija Vijere! Domaćin slavio sa 3:1 i upisao sedmu utakmicu zaredom bez poraza na svom stadionu.

Fudbal 28.11.2016 | 23:10
Las Palmasova tvrđava ostala je neosvojiva i za Atletik Bilbao. Tim sa Kanarskih ostrva na svom terenu je savladao Atletik Bilbao sa 3:1 u 13. kolu Primere i još uvek nije doživeo poraz na Gradskom stadionu.

Još jednu veoma dobru partiju pružio je tim Setijena Kikea, a utakmicu je obeležiča majstorija Džonatana Vijere u 90. minutu. Uspeo je španski vezista da sjajnim lob udarcem, iz trka sa nekih 25 metara zatrese mrežu i otkloni sve dileme oko pobednika na Kanarima.

Valja napomenuti, ipak, da su gosti iz Baskije od 74. minuta igrali sa igračem manje i to ne bilo kojim. Aric Aduric je morao na hlađenje u svlačionicu zbog svađe sa sudijom.

Kevin Prins Boateng, fudbaler Las Palmasa, još jednom je potvrdio dobru formu, a da je majstor, to smo znali od ranije. Bivši reprezentativac Gane sjajno se snašao na peteru u 40. minutu i doveo domaćina u vođstvo.

Krenuo je Atletik u nastavku utakmice silovito napred, Las Palmas se opredelio za kontranapade, a jedan takav u 50. minutu rezultirao je novim golom. Strelac je bio brzonogi Momo, a asistirao mu je Plaseres.

Gosti su se na trenutak vratili u meč u 79. minutu kada je Raul Garsija prepolovio zaostatak iz penala dosuđenog pošto je Masedo igrao rukom. Ipak, više od toga gosti nisu mogli, a Las Palmas je vezao sedmi meč zaredom na svom terenu bez poraza.

PRIMERA, 13.KOLO:

Petak:
Eibar - Betis 3:1 (2:0)
/Pedro Leon 19, Ametljer 23, Kike 90+2 - Ruben Kastro 84/

Subota:
Malaga - Deportivo 4:3 (2:1)
/Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72/

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1 (2:1)