Раднику припао дерби 14. кола Премијер лиге

Фудбалери бијељинског Радника били су бољи у дербију 14. кола Премијер лиге БиХ до Крупе, резултатом 3:1.
Радник је овом побједом преузео друго мјесто на табели и сада је испред Бијељинаца једино актуелни шампион Зрињски.

Босна и Херцеговина 29.10.2016 | 17:00
Био је ово уједно и сусрет два једина представника Републике Српске у најквалитетнијем фудбалском такмичењу у БиХ.

Веома садржајна утакмица понудила је у првом полувремену прве поготке у самом финишу, и то у три минуте два гола.

Гости из Крупе су први стигли до гола. Играла се 43. минута када мрежу Младена Лучића погађа Саша Кајкут за предност од 1:0. Радост гостију кратко је трајала, јер је у првој минути надокнаде Душан Мартиновић погодио за изједначење и резултата првог полувремена од 1:1.

Наставак меча понудио је нешто бољу игру Радника. Окић је био најопаснији по гол гостију, али нападач домаћих није прецизан. У 75. минути , само што је ушао у игру Дени Симеуновић је погодио за водство домаћег тима од 2:1.

Све дилеме око побједника ријешио је Велибор Ђурић, који је у 86. минути погодио за коначан резултат сусрета од 3:1.

У наредном 15. колу Радник гостује екипи Младости из Какња.