Radniku pripao derbi 14. kola Premijer lige

Fudbaleri bijeljinskog Radnika bili su bolji u derbiju 14. kola Premijer lige BiH do Krupe, rezultatom 3:1.
Radnik je ovom pobjedom preuzeo drugo mjesto na tabeli i sada je ispred Bijeljinaca jedino aktuelni šampion Zrinjski.

Bosna i Hercegovina 29.10.2016 | 17:00
Bio je ovo ujedno i susret dva jedina predstavnika Republike Srpske u najkvalitetnijem fudbalskom takmičenju u BiH.

Veoma sadržajna utakmica ponudila je u prvom poluvremenu prve pogotke u samom finišu, i to u tri minute dva gola.

Gosti iz Krupe su prvi stigli do gola. Igrala se 43. minuta kada mrežu Mladena Lučića pogađa Saša Kajkut za prednost od 1:0. Radost gostiju kratko je trajala, jer je u prvoj minuti nadoknade Dušan Martinović pogodio za izjednačenje i rezultata prvog poluvremena od 1:1.

Nastavak meča ponudio je nešto bolju igru Radnika. Okić je bio najopasniji po gol gostiju, ali napadač domaćih nije precizan. U 75. minuti , samo što je ušao u igru Deni Simeunović je pogodio za vodstvo domaćeg tima od 2:1.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Velibor Đurić, koji je u 86. minuti pogodio za konačan rezultat susreta od 3:1.

U narednom 15. kolu Radnik gostuje ekipi Mladosti iz Kaknja.