Такав Стојковић треба Србији: Четири одбране на Сити граунду! Нотингем кренуо ка врху!

Шумари после седам везаних мечева коначно славили, 3:1 против Бирмингема!

Фудбал 15.10.2016 | 10:00
Коначно славље на Сити граунду. После шест првенствених кола без пораза и елиминације из Лига купа, обрадовали су се навијачи Нотингем Фореста. Шумари су на отварању 12. кола Чемпионшипа збрисали са терена Бирмингем и наговестили да су пред њима бољи дани - 3:1.

Пулени ранцуског тренера Филипа Монтањеа озбиљно су схватили дуел са ривалом из горњег дела табеле, контролисали игру у резултат, па су сасвим заслужено освојили три бода пред 19.208 навијача.

За овдашње љубитеље фудбала занчајна је информација да је врло добру партију у дресу Нотингема још једном пружио голман Владимир Стојковић. Наш репрезентативац забележио је четири одбране, успео да укроти ударце Лукаса Јуткевица у 30. и 39. минуту, али шут главом нападача пољског порекла у 71. минуту, после убацивања Рајана Шотоман није успео да заустави.

Срећом по Стојковића, Нотингем је у том тренутку већ водио 2:0, поготком ПортугалцаПереире седам минута пре краја осигурао три бода, а пре и после тога Владимир је успео да одбрани и ударце Доналдсона, односно предупреди опасност после центаршута Котерила у самом финишу. На тај начин је показао да је његов ангажман у завршници прелазног рока погодак за некадашњег првака Европе.

Овим тријумфом Нотингем Форест је направио помак ка средини табеле, док је после три везана меча без славља на свом стадиону Кардиф коначно уписао бодове, тако што је савладаио Бристол Сити.