Takav Stojković treba Srbiji: Četiri odbrane na Siti graundu! Notingem krenuo ka vrhu!

Šumari posle sedam vezanih mečeva konačno slavili, 3:1 protiv Birmingema!

Fudbal 15.10.2016 | 10:00
Konačno slavlje na Siti graundu. Posle šest prvenstvenih kola bez poraza i eliminacije iz Liga kupa, obradovali su se navijači Notingem Foresta. Šumari su na otvaranju 12. kola Čempionšipa zbrisali sa terena Birmingem i nagovestili da su pred njima bolji dani - 3:1.

Puleni rancuskog trenera Filipa Montanjea ozbiljno su shvatili duel sa rivalom iz gornjeg dela tabele, kontrolisali igru u rezultat, pa su sasvim zasluženo osvojili tri boda pred 19.208 navijača.

Za ovdašnje ljubitelje fudbala zančajna je informacija da je vrlo dobru partiju u dresu Notingema još jednom pružio golman Vladimir Stojković. Naš reprezentativac zabeležio je četiri odbrane, uspeo da ukroti udarce Lukasa Jutkevica u 30. i 39. minutu, ali šut glavom napadača poljskog porekla u 71. minutu, posle ubacivanja Rajana Šotoman nije uspeo da zaustavi.

Srećom po Stojkovića, Notingem je u tom trenutku već vodio 2:0, pogotkom PortugalcaPereire sedam minuta pre kraja osigurao tri boda, a pre i posle toga Vladimir je uspeo da odbrani i udarce Donaldsona, odnosno predupredi opasnost posle centaršuta Koterila u samom finišu. Na taj način je pokazao da je njegov angažman u završnici prelaznog roka pogodak za nekadašnjeg prvaka Evrope.

Ovim trijumfom Notingem Forest je napravio pomak ka sredini tabele, dok je posle tri vezana meča bez slavlja na svom stadionu Kardif konačno upisao bodove, tako što je savladaio Bristol Siti.