БЛ: По гол, по црвени и по бод Борусији и Херти у Дортмунду!

Џаба Тухел, џаба навијачи: Пенал, два црвена и на крају само бод за Борусију! Херта ремијем на Вестфалену (1:1) задржала друго место иза Бајерна.

Фудбал 14.10.2016 | 23:30
Једва је скрпио Томас Тухел вечерас састав од 11 играча за утакмицу са Хертом, а да је победио на крају утисак би био фантастичан. Овако, нови кикс, реми (1:1) и још два изгубљена бода на свом терену.

Могли су Милионери да славе вечерас, пропустили су "мали милион" прилика, а промашајима се "прославио" Пјер Емерик Обамејан. Најбољи стрелац Дортмунда пропустио је два сјајна зицера у 66. и 67. минуту, па промашио и пенал десет минута касније, а у све три ситуације до лудила га је доводио голман гостију Руне Јарштејн који га је читао као буквар.

Ипак, из четвртог покушаја, на пас резервисте Дембелеа, поравнао је на 1:1 десетак минута пре краја и донео важан бод осакаћеним Милионерима. Херта је била боља у првом полувремену, истумбаном тиму домаћина, без чак деветорице фудбалера, није дозволила да шутне на гол, а могла је до предности после солидних покушаја разиграног Ешвејна, који је имао две добре шансе.

До предности је сјајни тим из Берлина стигао почетком другог полувремена, аутор је био Веда Ибишевић, а егзекутор Валентин Штокер после сјајне пете Босанца за 0:1. Гледали смо страшно друго полувреме, описали смо већ шансе усред иницијативе Милионера, а финиш је донео пуно ватре и два црвена картона.

Прво је Турчин Емре Мор због ударања Лангкампа без лопте добио директан црвени картон, а затим у 90. минуту и стрелац гола за госте Штокер због грубог фаула над играчем Дортмунда. Офанзива домаћина у самом финишу није се исплатила, иако се играло пред голом гостију. Херта је успела да се одбрани и важним ремијем задржи другу позицију иза Бајерна.