BL: Po gol, po crveni i po bod Borusiji i Herti u Dortmundu!

Džaba Tuhel, džaba navijači: Penal, dva crvena i na kraju samo bod za Borusiju! Herta remijem na Vestfalenu (1:1) zadržala drugo mesto iza Bajerna.

Fudbal 14.10.2016 | 23:30
Jedva je skrpio Tomas Tuhel večeras sastav od 11 igrača za utakmicu sa Hertom, a da je pobedio na kraju utisak bi bio fantastičan. Ovako, novi kiks, remi (1:1) i još dva izgubljena boda na svom terenu.

Mogli su Milioneri da slave večeras, propustili su "mali milion" prilika, a promašajima se "proslavio" Pjer Emerik Obamejan. Najbolji strelac Dortmunda propustio je dva sjajna zicera u 66. i 67. minutu, pa promašio i penal deset minuta kasnije, a u sve tri situacije do ludila ga je dovodio golman gostiju Rune Jarštejn koji ga je čitao kao bukvar.

Ipak, iz četvrtog pokušaja, na pas rezerviste Dembelea, poravnao je na 1:1 desetak minuta pre kraja i doneo važan bod osakaćenim Milionerima. Herta je bila bolja u prvom poluvremenu, istumbanom timu domaćina, bez čak devetorice fudbalera, nije dozvolila da šutne na gol, a mogla je do prednosti posle solidnih pokušaja razigranog Ešvejna, koji je imao dve dobre šanse.

Do prednosti je sjajni tim iz Berlina stigao početkom drugog poluvremena, autor je bio Veda Ibišević, a egzekutor Valentin Štoker posle sjajne pete Bosanca za 0:1. Gledali smo strašno drugo poluvreme, opisali smo već šanse usred inicijative Milionera, a finiš je doneo puno vatre i dva crvena kartona.

Prvo je Turčin Emre Mor zbog udaranja Langkampa bez lopte dobio direktan crveni karton, a zatim u 90. minutu i strelac gola za goste Štoker zbog grubog faula nad igračem Dortmunda. Ofanziva domaćina u samom finišu nije se isplatila, iako se igralo pred golom gostiju. Herta je uspela da se odbrani i važnim remijem zadrži drugu poziciju iza Bajerna.