Видео, СП - квалификације: Бразил први и без Нејмара, Аргентина очајна без Месија!

Прво место Бразила и нови нови кикс Аргентине обележили су мечеве десетог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2018. године.

Фудбал 12.10.2016 | 12:00
"Селесао" је победом у Венецуели са 2:0 без Нејмара престигао Уругвај, после ремија ривала у дербију у Колумбији 2:2.

Изненеђење вечери приредио је Парагвај који је минималним резултатом шокирао Аргентину у Кордоби, Чиле је тек у финишу сломио Перу са 2:1, док је Еквадор изборио 2:2 у Боливији после два гола заостатка.

Бразил су до четврте победе у низу предводили Габријел Жесус голом у осмом и Вилијан поготком у 53. минуту меча у Мериди.

Тим који предводи Тите сада има 21 бод, један више од Уруса који су шест минута пре краја остали без великог тријумфа у Баранкиљи.

Колумбија је повела у 15. минуту преко Агилара, али су Кристијан Родригес у 27. и Луис Суарес у 73. донели прекрет гостима.

Ипак, домаће навијаче је у 84. минуту обрадовао 22-годишњи бек Палмеираса Јери Мина.

Аргентина као да не зна да игра фудбал без Лионела Месија, треће коло у низу без свог најбољег играча није славила, штавише, доживела је шокантан пораз од Парагваја.

Дерлис Гонсалес је већ у 18. минуту донео вођство "Гваранима" у Кордоби, где је навијаче разочарао Серхио Агуеро који је на старту другог полувремена промашио пенал.

У самој завршници имао је шансу да се искупи, добро је шутирао главом после центаршута, али је његов ударац ишао по средини гола, право у руке голмана Хуста Виљара.

Чиле је прекинуо серију од три меча без победе, али актуелни шампион континента је и даље у великој кризи. Тек у 85. минуту Артуро Видал је својим другим поготком на мечу успео да донесе три бода против Перуанаца.

Еквадор је пропустио шансу да остане на самом врху табеле, али мора бити задовољан бодом из Ла Паса. Пабло Ескобар је са два гола у првом полувремену донео велико вођство Боливији, али је у другом полувремену на исти начин узвратио Енер Валенсија и спасао госте пораза.