Video, SP - kvalifikacije: Brazil prvi i bez Nejmara, Argentina očajna bez Mesija!

Prvo mesto Brazila i novi novi kiks Argentine obeležili su mečeve desetog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Fudbal 12.10.2016 | 12:00
"Selesao" je pobedom u Venecueli sa 2:0 bez Nejmara prestigao Urugvaj, posle remija rivala u derbiju u Kolumbiji 2:2.

Izneneđenje večeri priredio je Paragvaj koji je minimalnim rezultatom šokirao Argentinu u Kordobi, Čile je tek u finišu slomio Peru sa 2:1, dok je Ekvador izborio 2:2 u Boliviji posle dva gola zaostatka.

Brazil su do četvrte pobede u nizu predvodili Gabrijel Žesus golom u osmom i Vilijan pogotkom u 53. minutu meča u Meridi.

Tim koji predvodi Tite sada ima 21 bod, jedan više od Urusa koji su šest minuta pre kraja ostali bez velikog trijumfa u Barankilji.

Kolumbija je povela u 15. minutu preko Agilara, ali su Kristijan Rodriges u 27. i Luis Suares u 73. doneli prekret gostima.

Ipak, domaće navijače je u 84. minutu obradovao 22-godišnji bek Palmeirasa Jeri Mina.

Argentina kao da ne zna da igra fudbal bez Lionela Mesija, treće kolo u nizu bez svog najboljeg igrača nije slavila, štaviše, doživela je šokantan poraz od Paragvaja.

Derlis Gonsales je već u 18. minutu doneo vođstvo "Gvaranima" u Kordobi, gde je navijače razočarao Serhio Aguero koji je na startu drugog poluvremena promašio penal.

U samoj završnici imao je šansu da se iskupi, dobro je šutirao glavom posle centaršuta, ali je njegov udarac išao po sredini gola, pravo u ruke golmana Husta Viljara.

Čile je prekinuo seriju od tri meča bez pobede, ali aktuelni šampion kontinenta je i dalje u velikoj krizi. Tek u 85. minutu Arturo Vidal je svojim drugim pogotkom na meču uspeo da donese tri boda protiv Peruanaca.

Ekvador je propustio šansu da ostane na samom vrhu tabele, ali mora biti zadovoljan bodom iz La Pasa. Pablo Eskobar je sa dva gola u prvom poluvremenu doneo veliko vođstvo Boliviji, ali je u drugom poluvremenu na isti način uzvratio Ener Valensija i spasao goste poraza.