ШПА - Луда Примера: Побједе Леганеса и Еспањола у гостима!

Новајлија у најјачем рангу поново изненадио ван свог стадиона. После Селте, пред њим је пао и Депортиво, у Ла Коруњи 2:1.

Фудбал 22.09.2016 | 22:30
Новајлија изненађује!

"Мали" Леганес, клуб који до овог лета није играо у најјачем рангу, прекинуо је низ од три утакмице без победе и након дебакла против Барселоне уписао још један тријумф у гостима.

И то у Ла Коруњи!

ДЕПОРТИВО - ЛЕГАНЕС 1:2 (1:0)

Иако је стадион Ријазор у 31. минуту славио гол везисте Селса Борхеса за 1:0, гости су били ти који су славили на крају утакмице.

Головима Лусијана у 55. минуту и Габријела у 61, екипа Асијера Гаритана поново је направила велико изненађење и продужила серију утакмица без победе Депора на четири меча.

Истовремено, у четвртак увече, гости су славили и у Памплони.

ОСАСУНА - ЕСПАЊОЛ 1:2 (0:1)

Лео Баптистао искористио је асистенцију Хавија Лопеза у 42. минуту да донесе вођство тиму из Барселоне и да уочи паузе наговести тријумф гостију, који се и догодио.

Серхио Леон изједначио је резултат у 68. минуту, али је већ у 72. нападач Еспањола Ђерар Морено поставио коначних 1:2, за ПРВУ победу свог тима ове сезоне, док Осасуна и даље чека први тријумф, са само два освојена бода у уводних пет кола.