ŠPA - Luda Primera: Pobjede Leganesa i Espanjola u gostima!

Novajlija u najjačem rangu ponovo iznenadio van svog stadiona. Posle Selte, pred njim je pao i Deportivo, u La Korunji 2:1.

Fudbal 22.09.2016 | 22:30
Novajlija iznenađuje!

"Mali" Leganes, klub koji do ovog leta nije igrao u najjačem rangu, prekinuo je niz od tri utakmice bez pobede i nakon debakla protiv Barselone upisao još jedan trijumf u gostima.

I to u La Korunji!

DEPORTIVO - LEGANES 1:2 (1:0)

Iako je stadion Rijazor u 31. minutu slavio gol veziste Selsa Borhesa za 1:0, gosti su bili ti koji su slavili na kraju utakmice.

Golovima Lusijana u 55. minutu i Gabrijela u 61, ekipa Asijera Garitana ponovo je napravila veliko iznenađenje i produžila seriju utakmica bez pobede Depora na četiri meča.

Istovremeno, u četvrtak uveče, gosti su slavili i u Pamploni.

OSASUNA - ESPANJOL 1:2 (0:1)

Leo Baptistao iskoristio je asistenciju Havija Lopeza u 42. minutu da donese vođstvo timu iz Barselone i da uoči pauze nagovesti trijumf gostiju, koji se i dogodio.

Serhio Leon izjednačio je rezultat u 68. minutu, ali je već u 72. napadač Espanjola Đerar Moreno postavio konačnih 1:2, za PRVU pobedu svog tima ove sezone, dok Osasuna i dalje čeka prvi trijumf, sa samo dva osvojena boda u uvodnih pet kola.