Чемпионшип: Уложиш 60.000.000 евра у појачања да би био 17. у другој лиги! Стојкету опет бод!

Некадашњи првак Европе наставља с ужасним играма и резултатима у Чемпионшипу...

Фудбал 15.09.2016 | 08:30
Неко уложи 60.000.000 евра на појачања, неко непуна 2.000.000, али то не мора да значи да ће овај што је уложио читаво богатство глатко да слави! Не, то не мора да значи да ће уопште да слави! Погађате, Астон Вила је поново "избриљирала"! Успела је да код куће, пред својим навијачима не победи ни Брентфорд (1:1) и то је пети меч заредом који некадашњи првак Европе не успева да добије.

Екипа Роберта Ди Матеа очигледно је у озбиљној кризи. Ако се у дербију против Нотингем Фореста протеклог викенда реми и могао "сварити", овај свакако не може. Јер Вила после седам одиграних кола дели 17. место?! А сва та скупоцена појачања су у стартних 11 почевши од Честера у дефанзиви, преко Кођије у вези до Мекормака у самом шпицу. Узалуд све - пет пута јефитинији Брентфорд успео је одоли.

Астон Вила је повела у 19. минуту управо голом Жонатана Кођије, а коначних 1:1 поставио је млади Ирац Џон Еган, један од новајлија у гостујућем тиму који је овог лета стигао у клуб без обештећења...

И други меч вечерас завршен је без победника. Нотингем Форест је губио са 0:1 од Ротерама, затим успео да преокрене у 84. минуту на 2:1, да би коначан резултат био постављен три минута пре краја - 2:2. Владимир Стојковић био је у стартној гостију и није могао ништа да учини код голова које је примио. Без обзира на овај реми Шумари у доброј серији резултата, док је Ротерам само на бод од зоне испадања.

Али ни Астон Вила није далеко, ако им је за утеху...