Čempionšip: Uložiš 60.000.000 evra u pojačanja da bi bio 17. u drugoj ligi! Stojketu opet bod!

Nekadašnji prvak Evrope nastavlja s užasnim igrama i rezultatima u Čempionšipu...

Fudbal 15.09.2016 | 08:30
Neko uloži 60.000.000 evra na pojačanja, neko nepuna 2.000.000, ali to ne mora da znači da će ovaj što je uložio čitavo bogatstvo glatko da slavi! Ne, to ne mora da znači da će uopšte da slavi! Pogađate, Aston Vila je ponovo "izbriljirala"! Uspela je da kod kuće, pred svojim navijačima ne pobedi ni Brentford (1:1) i to je peti meč zaredom koji nekadašnji prvak Evrope ne uspeva da dobije.

Ekipa Roberta Di Matea očigledno je u ozbiljnoj krizi. Ako se u derbiju protiv Notingem Foresta proteklog vikenda remi i mogao "svariti", ovaj svakako ne može. Jer Vila posle sedam odigranih kola deli 17. mesto?! A sva ta skupocena pojačanja su u startnih 11 počevši od Čestera u defanzivi, preko Kođije u vezi do Mekormaka u samom špicu. Uzalud sve - pet puta jefitiniji Brentford uspeo je odoli.

Aston Vila je povela u 19. minutu upravo golom Žonatana Kođije, a konačnih 1:1 postavio je mladi Irac Džon Egan, jedan od novajlija u gostujućem timu koji je ovog leta stigao u klub bez obeštećenja...

I drugi meč večeras završen je bez pobednika. Notingem Forest je gubio sa 0:1 od Roterama, zatim uspeo da preokrene u 84. minutu na 2:1, da bi konačan rezultat bio postavljen tri minuta pre kraja - 2:2. Vladimir Stojković bio je u startnoj gostiju i nije mogao ništa da učini kod golova koje je primio. Bez obzira na ovaj remi Šumari u dobroj seriji rezultata, dok je Roteram samo na bod od zone ispadanja.

Ali ni Aston Vila nije daleko, ako im je za utehu...