ШПА: И Реал сигурно кренуо! Атлетику недовољан и пенал у надокнади!

Нема Роналда, али ту је Асенсио... И, наравно, Герет Бејл. Реал Мадрид сигурном победом почео Примеру. Мадриђани уз много среће повели против Алавеса, али и то није било довољно.

Фудбал 22.08.2016 | 10:30
Без Роналда, Бенземе, Пепеа и Модрића у тиму, али опет прејаки. Реал Мадрид сигурно победом (3:0) у Сан Себастијану почео је сезону у Примери.

Реал Сосиједад је поклекао већ у 2. минуту утакмице, када је Герет Бејл сјајним ударцем главом матирао домаћег голмана, а на 2:0 повисио је 20-годишњи Марко Асенсио сјајним поготком у 40. У последњим тренуцима Бејл је још једном погодио мету.

Млади везиста Мадриђана наговестио је да би могао ове сезоне да буде адут Зинедина Зидана. Био је ово његов други наступ у стартној постави Реала и други погодак.

Гости су имали још неколико прилика, али је аргентински голман Херонимо Рули, једини странац у стартних 11 Реал Сосиједада, одлично бранио и поред три примљена гола.

Ипак, код сјаног ударца главом Герета Бејла није имао решење.

Као ни код мајсторије Марка Асенсија.

А ни у надоканди, када је Хамес Родригез проиграо Герета Бејла за тачку на ову утакмицу.

Реал ће наредног викенда бити домаћин Селти, док ће Сосиједад играти у гостима против Осасуне.

Мадриђани уз много среће повели против Алавеса, али и то није било довољно.

Шок на Висенте Калдерону већ на старту првенства!

Атлетико Мадрид у првом колу Примере није успео да на свом стадиону савлада повратника у највиши ранг шпанског фудбала, Алавес - 1:1.

"Јорганџије" су константно нападале, имали су играчи Дијега Симеонеа неколико гол-шанси, па чак и великих промашаја, а онда су у првом од три минута надокнаде добили пенал. Чини се, поклоњен, пошто је фаул над Фернандом Торесом, повлачењем, почео ван казненог простора, а уз то је и нападач Атлетика лопту, можда, осим грудима додирнуо и руком.

Како било, судија је показао на белу тачку, а Кевин Гамеиро био прецизан.

Иако су готово си помислили да је то крај, Ману Гарсија није. Капитен Алавеса "опалио" је по лопти са око 20 метара, снажно и прецизно за изједначење!

За разлику од највећих ривала, Реала и Барселоне, Атлетико није стартовао победом, а прилику за поправни имаће наредног викенда против Легањеса у гостима.