ŠPA: I Real sigurno krenuo! Atletiku nedovoljan i penal u nadoknadi!

Nema Ronalda, ali tu je Asensio... I, naravno, Geret Bejl. Real Madrid sigurnom pobedom počeo Primeru. Madriđani uz mnogo sreće poveli protiv Alavesa, ali i to nije bilo dovoljno.

Fudbal 22.08.2016 | 10:30
Bez Ronalda, Benzeme, Pepea i Modrića u timu, ali opet prejaki. Real Madrid sigurno pobedom (3:0) u San Sebastijanu počeo je sezonu u Primeri.

Real Sosijedad je poklekao već u 2. minutu utakmice, kada je Geret Bejl sjajnim udarcem glavom matirao domaćeg golmana, a na 2:0 povisio je 20-godišnji Marko Asensio sjajnim pogotkom u 40. U poslednjim trenucima Bejl je još jednom pogodio metu.

Mladi vezista Madriđana nagovestio je da bi mogao ove sezone da bude adut Zinedina Zidana. Bio je ovo njegov drugi nastup u startnoj postavi Reala i drugi pogodak.

Gosti su imali još nekoliko prilika, ali je argentinski golman Heronimo Ruli, jedini stranac u startnih 11 Real Sosijedada, odlično branio i pored tri primljena gola.

Ipak, kod sjanog udarca glavom Gereta Bejla nije imao rešenje.

Kao ni kod majstorije Marka Asensija.

A ni u nadokandi, kada je Hames Rodrigez proigrao Gereta Bejla za tačku na ovu utakmicu.

Real će narednog vikenda biti domaćin Selti, dok će Sosijedad igrati u gostima protiv Osasune.

Madriđani uz mnogo sreće poveli protiv Alavesa, ali i to nije bilo dovoljno.

Šok na Visente Kalderonu već na startu prvenstva!

Atletiko Madrid u prvom kolu Primere nije uspeo da na svom stadionu savlada povratnika u najviši rang španskog fudbala, Alaves - 1:1.

"Jorgandžije" su konstantno napadale, imali su igrači Dijega Simeonea nekoliko gol-šansi, pa čak i velikih promašaja, a onda su u prvom od tri minuta nadoknade dobili penal. Čini se, poklonjen, pošto je faul nad Fernandom Toresom, povlačenjem, počeo van kaznenog prostora, a uz to je i napadač Atletika loptu, možda, osim grudima dodirnuo i rukom.

Kako bilo, sudija je pokazao na belu tačku, a Kevin Gameiro bio precizan.

Iako su gotovo si pomislili da je to kraj, Manu Garsija nije. Kapiten Alavesa "opalio" je po lopti sa oko 20 metara, snažno i precizno za izjednačenje!

Za razliku od najvećih rivala, Reala i Barselone, Atletiko nije startovao pobedom, a priliku za popravni imaće narednog vikenda protiv Leganjesa u gostima.