ЛШ: Историјски дан за Гибралтар!

Први пут у историји гибралтарског фудбала један клуб прошао је једну рунду квалификација у европским такмичењима.

Фудбал 07.07.2016 | 08:00
Фудбалери Линколна изборили су другу рунду квалификација за Лигу шампиона!

Линколн је након пораза од 2:1 у Естонији, савладао Флору 2:0 на свом терену и приредио сензацију.

Домаћин је повео у 15. минуту преко Чиполине из пенала, а историјски погодак постигао је резервиста Антонио Калдерон у 79. минуту.

Линколн у другој рунди очекује много тежи посао, ривал ће му бити шкотски великан Селтик.

Познат је и још један учесник друге фазе квалификација за Лигу Европе, шкотски Хартс је елиминисао другог естонског представника Инфонет са 6:3 у двомечу.

Након 2:1 код куће, Хартс је славио 4:2 у гостима, уз два гола Игора Росија. Шкоте у другој фази очекује дуел са Биркиркаром с Малте.