LŠ: Istorijski dan za Gibraltar!

Prvi put u istoriji gibraltarskog fudbala jedan klub prošao je jednu rundu kvalifikacija u evropskim takmičenjima.

Fudbal 07.07.2016 | 08:00
Fudbaleri Linkolna izborili su drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona!

Linkoln je nakon poraza od 2:1 u Estoniji, savladao Floru 2:0 na svom terenu i priredio senzaciju.

Domaćin je poveo u 15. minutu preko Čipoline iz penala, a istorijski pogodak postigao je rezervista Antonio Kalderon u 79. minutu.

Linkoln u drugoj rundi očekuje mnogo teži posao, rival će mu biti škotski velikan Seltik.

Poznat je i još jedan učesnik druge faze kvalifikacija za Ligu Evrope, škotski Harts je eliminisao drugog estonskog predstavnika Infonet sa 6:3 u dvomeču.

Nakon 2:1 kod kuće, Harts je slavio 4:2 u gostima, uz dva gola Igora Rosija. Škote u drugoj fazi očekuje duel sa Birkirkarom s Malte.