Видео - НХЛ, борба за Стенли куп: Пингвинсима прва рунда против Шаркса!

Хокејаши Питсбург Пингвинса повели су против Сан Хозе Шаркса 1-0 у финалу НХЛ плеј-офа.

Остали спортови 31.05.2016 | 13:00

Питсбург је славио на свом леду 3:2, а прву рунду борбе за Стенли куп решио је Ник Бонино два и по минута пре краја утакмице.

Домаћин је водио 2:0 после прве трећине погоцима рукија Брајана Раста и Конора Ширија у року од једног минута, али Томас Хертл и Патрик Мерло враћају Шарксе у егал у другом.

Уследила је "туча" у последњем периоду, да би два и по минута пре краја Карл Хагелин и Крис Летанг креирали акцију коју је на радост домаћих навијача успешно завршио Бонино.

"Све ствари уради како треба и нађе се у сјајној позицији коју искористи. Кад год имаш простора само му додај пак. Изгледа да смо нашли начин да побеђујемо кад он постигне гол", рекао је нападач Пингвинса Крис Куниц.

Шарксима није помогло ни фантастично вече Мартина Џонса који је одбранио 38 удараца, али није успео да заустави и Бонина да постигне свој четврти гол у плеј-офу.

Такође, Пингвинси су успели да славе упркос томе што нису искористили ниједну од три шансе са играчем више.

Други меч серије на програму је у ноћи између среде и четвртка од 2 сата по нашем времену, такође у Питсбургу.