Рукометна ЛШ: Момир Илић одвео Веспрем у финале!

У финалу Лиге шампиона за рукометаше у недељу ће се од 18 часова у Келну састати Кјелце из Пољске и мађарски Веспрем. Мађарски Веспрем је победио немачки Кил 31:28 тек после продужетка и тако је ушао у финале Лиге шампиона.

Остали спортови 29.05.2016 | 09:00

После полувремена домаћини су водили 15:12, али је Веспрем успео да се врати на крилима навијача и избори продужетак јер је у регуларном делу било 25:25.

Најефикаснији у полуфиналу су били Срби Момир Илић из Веспрема и Марко Вујин из Кила са по осам голова.

Кил је на крилима навијача боље почео и повео 5:2, али је онда мађарски тим серијом 4:0 успео да поведе и преокрене резултат. Држао се Веспрем у вођству до резултата 9:8, а онда је Кил серијом завршио полуреме са плусом од три гола.

У другом полувремену Веспрем је успео да надокнади минус,повели су са 17:15 да би Кил преко Вујина изједначио на 20:20 на 12 минута до краја. До краја регуларног дела играло се гол за гол, а херој продужетка био је Хрват Иван Слишковић са два поготка.

Илић ће се тако борити за трећу титулу у Лиги шампиона, а претходне две је освајао управо у дресу Кила.

У првом полуфиналу пољски тим је савладао Пари Сен Жермен са 28:26 (16:16).