Rukometna LŠ: Momir Ilić odveo Vesprem u finale!

U finalu Lige šampiona za rukometaše u nedelju će se od 18 časova u Kelnu sastati Kjelce iz Poljske i mađarski Vesprem. Mađarski Vesprem je pobedio nemački Kil 31:28 tek posle produžetka i tako je ušao u finale Lige šampiona.

Ostali sportovi 29.05.2016 | 09:00

Posle poluvremena domaćini su vodili 15:12, ali je Vesprem uspeo da se vrati na krilima navijača i izbori produžetak jer je u regularnom delu bilo 25:25.

Najefikasniji u polufinalu su bili Srbi Momir Ilić iz Vesprema i Marko Vujin iz Kila sa po osam golova.

Kil je na krilima navijača bolje počeo i poveo 5:2, ali je onda mađarski tim serijom 4:0 uspeo da povede i preokrene rezultat. Držao se Vesprem u vođstvu do rezultata 9:8, a onda je Kil serijom završio polureme sa plusom od tri gola.

U drugom poluvremenu Vesprem je uspeo da nadoknadi minus,poveli su sa 17:15 da bi Kil preko Vujina izjednačio na 20:20 na 12 minuta do kraja. Do kraja regularnog dela igralo se gol za gol, a heroj produžetka bio je Hrvat Ivan Slišković sa dva pogotka.

Ilić će se tako boriti za treću titulu u Ligi šampiona, a prethodne dve je osvajao upravo u dresu Kila.

U prvom polufinalu poljski tim je savladao Pari Sen Žermen sa 28:26 (16:16).