Плеј-оф: "Тесно" у Шпанији, штета због Недовића!

Репрезентативац Србије убацио 22 поена свом претходном клубу, али је Уникаха пропустила прилику за "брејк".

Кошарка 28.05.2016 | 15:40

После Барселоне, која је у четвртак декласирала Фуенлабраду (99:65), још три победе домаћих тимова на старту плеј-офа Ендеса лиге. Али, ниједна ни изблиза тако убедљивим резултатом.

Лаборал Кућа - Гран Канарија 81:76 (31:32)
/Адамс 24, Бурусис 10, 12ск - Сили 18/

Реал Мадрид - Мурсија 107:103 (49:49)
/Љуљ 26, Родригез 22, Керол 20 - Антело 27, Кампацо 25/

Валенсија - Уникаха 79:75 (35:37)

Немања Недовић са 22 поена (тројке 3/6, три асистенције) и Стефан Марковић са 13 (тројке 3/5) били су најефикаснији у редовима Уникахе, која је била веома близу жељене победе у гостима.

Неколико пута су гости долазили до вођства у последњих пет-шест минута, али су их лош дефанзивни скок и бројни пропусти у одбрани скупо коштали. Одлични Валенсијин шутер Џон Шурна (16п, 4ск, 3ас) три пута је остављен сам иза линије 6,75 метара и сва три пута погодио - једном уз фаул, после кога је промашио додатно слободно бацање.

Недовић на крају није завршио соло продор за изједначење на 77:77, а на другој страни је Џастин Хамилтон у последњем секунду напада поставио коначан резултат одмах након убацивања лопте из аута - 79:75.

Владимир Лучић за Валенсију је играо 12 минута и забележио два поена и два скока. Сан Еметерио и Рафа Мартинез пратили су Шурну са по 13 поена.

Сви реванш мечеви заказани су за недељу, а како се четвртфинале игра до две победе, могуће је да ћемо већ тог дана имати прве полуфиналисте.

Извор: мондо.рс