Plej-of: "Tesno" u Španiji, šteta zbog Nedovića!

Reprezentativac Srbije ubacio 22 poena svom prethodnom klubu, ali je Unikaha propustila priliku za "brejk".

Košarka 28.05.2016 | 15:40

Posle Barselone, koja je u četvrtak deklasirala Fuenlabradu (99:65), još tri pobede domaćih timova na startu plej-ofa Endesa lige. Ali, nijedna ni izbliza tako ubedljivim rezultatom.

Laboral Kuća - Gran Kanarija 81:76 (31:32)
/Adams 24, Burusis 10, 12sk - Sili 18/

Real Madrid - Mursija 107:103 (49:49)
/Ljulj 26, Rodrigez 22, Kerol 20 - Antelo 27, Kampaco 25/

Valensija - Unikaha 79:75 (35:37)

Nemanja Nedović sa 22 poena (trojke 3/6, tri asistencije) i Stefan Marković sa 13 (trojke 3/5) bili su najefikasniji u redovima Unikahe, koja je bila veoma blizu željene pobede u gostima.

Nekoliko puta su gosti dolazili do vođstva u poslednjih pet-šest minuta, ali su ih loš defanzivni skok i brojni propusti u odbrani skupo koštali. Odlični Valensijin šuter Džon Šurna (16p, 4sk, 3as) tri puta je ostavljen sam iza linije 6,75 metara i sva tri puta pogodio - jednom uz faul, posle koga je promašio dodatno slobodno bacanje.

Nedović na kraju nije završio solo prodor za izjednačenje na 77:77, a na drugoj strani je Džastin Hamilton u poslednjem sekundu napada postavio konačan rezultat odmah nakon ubacivanja lopte iz auta - 79:75.

Vladimir Lučić za Valensiju je igrao 12 minuta i zabeležio dva poena i dva skoka. San Emeterio i Rafa Martinez pratili su Šurnu sa po 13 poena.

Svi revanš mečevi zakazani su za nedelju, a kako se četvrtfinale igra do dve pobede, moguće je da ćemo već tog dana imati prve polufinaliste.

Izvor: mondo.rs