КЛС: Звезда са +40 почела одбрану титуле! Мега на плус 30!

Кошаркаши Црвене звезде декласирали су Тамиш са 94:54 у првом колу Суперлиге. Кошаркаши Мега Лекса и ФМП Железника остварили су победе у првим мечевима Суперлиге Србије.

Кошарка 09.05.2016 | 08:20

Према очекивањима, црвено-бели су рутински славили, а тренер Радоњић равномерно је распоредио минутажу.

Гудурић није ни улазио, најмање је играо Јовић (11 минута), а највише Никола Ребић (25). Млади плеј добро је искористио прилику, уписао је 10 поена (3-8 из игре) и 10 асистенција.

Најефикаснији је био Марко Симоновић са 15 поена (5-7 из игре), Немања Дангубић убацио је 12 поена, Квинси Милер 11, а Бранко Лазић 10. Вујовић је предводио Тамиш са 11 поена и 5 скокова, а Крушчић је додао 10 поена.

У следећем колу Звезда дочекује Металац, а Тамиш се на свом терену састаје са ФМП-ом.

С обзиром на пуну халу на Бањици где се играо пети меч финалне серије у одбојци и преко 20.000 навијача на пријатељском дуелу између Црвене звезде и Олимпијакоса, у хали ’Александар Николић’ се није окупило много публике.

Звезда је почела у лаганом ритму, али је ипак добром одбраном у првој деоници одрадила највећи део посла – 18:9 уз 6 поена Дангубића. На другој страни, поене за госте постигли су Смиљанић, Пековић, Думић и Хукић.

И у другој деоници Звезда је задржала контролу. Већ до полувремена су сви играчи домаћина осим Гудурића добили прилику, а после 20 минута било је 47:29. Милер и Симоновић убацили су по 9, а Дангубић и Мицић по 6 поена на полувремену. Код гостију, Вујовић је убацио 7, а Крушчић 6 поена.

Темпо игре био је спор, црвено-бели су одржавали предност у трећој четвртини, а у последњој су поново додали гас и на крају славили са великих 40 поена разлике.

Кошаркаши Мега Лекса и ФМП Железника остварили су победе у првим мечевима Суперлиге Србије.

Мега је декласирала Константин са 93:63, док је ФМП изненадио Металац у Ваљеву са 84:80.

Најбољи у убедљивој победи Меге био је Раде Загорац са 20 поена (6-8 из игре), 5 скокова и 7 асистенција, а одлични на званичном дебију у дресу Меге били су Ивица Зубац и Петар Поповић. Хрватски центар имао је 16 поена и 5 скокова, а Поповић је убацио 18 поена. За Мегу је дебитовао и некадашњи репрезентативац Александар Рашић, који је убацио 5 поена за 24 минута.

’Двоцифрен’ је био још Луваву са 12 поена, а најефикаснији код гостију био је Немања Гуџић са 11 поена.

Огњен Добрић водио је ФМП до велике победе у Ваљеву са 25 поена (9-13 из игре), Филип Човић имао је 15 поена (5-11 из игре) и 11 асистенција, док је Марко Тејић уписао 14 поена (6-12 из игре) и по 2 скока и асистенције.

У домаћем тиму блистао је Никола Јевтовић са 27 поена, Јован Новак забележио је 19 поена и 4 асистенције, док је Алекса Поповић додао 11 поена.

У следећем колу ФМП гостује Тамишу, Металац иде у Београд на меч са Звездом, Мега Лекс дочекује Партизан, а Константин игра код куће са Борцем.