KLS: Zvezda sa +40 počela odbranu titule! Mega na plus 30!

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Tamiš sa 94:54 u prvom kolu Superlige. Košarkaši Mega Leksa i FMP Železnika ostvarili su pobede u prvim mečevima Superlige Srbije.

Košarka 09.05.2016 | 08:20

Prema očekivanjima, crveno-beli su rutinski slavili, a trener Radonjić ravnomerno je rasporedio minutažu.

Gudurić nije ni ulazio, najmanje je igrao Jović (11 minuta), a najviše Nikola Rebić (25). Mladi plej dobro je iskoristio priliku, upisao je 10 poena (3-8 iz igre) i 10 asistencija.

Najefikasniji je bio Marko Simonović sa 15 poena (5-7 iz igre), Nemanja Dangubić ubacio je 12 poena, Kvinsi Miler 11, a Branko Lazić 10. Vujović je predvodio Tamiš sa 11 poena i 5 skokova, a Kruščić je dodao 10 poena.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Metalac, a Tamiš se na svom terenu sastaje sa FMP-om.

S obzirom na punu halu na Banjici gde se igrao peti meč finalne serije u odbojci i preko 20.000 navijača na prijateljskom duelu između Crvene zvezde i Olimpijakosa, u hali ’Aleksandar Nikolić’ se nije okupilo mnogo publike.

Zvezda je počela u laganom ritmu, ali je ipak dobrom odbranom u prvoj deonici odradila najveći deo posla – 18:9 uz 6 poena Dangubića. Na drugoj strani, poene za goste postigli su Smiljanić, Peković, Dumić i Hukić.

I u drugoj deonici Zvezda je zadržala kontrolu. Već do poluvremena su svi igrači domaćina osim Gudurića dobili priliku, a posle 20 minuta bilo je 47:29. Miler i Simonović ubacili su po 9, a Dangubić i Micić po 6 poena na poluvremenu. Kod gostiju, Vujović je ubacio 7, a Kruščić 6 poena.

Tempo igre bio je spor, crveno-beli su održavali prednost u trećoj četvrtini, a u poslednjoj su ponovo dodali gas i na kraju slavili sa velikih 40 poena razlike.

Košarkaši Mega Leksa i FMP Železnika ostvarili su pobede u prvim mečevima Superlige Srbije.

Mega je deklasirala Konstantin sa 93:63, dok je FMP iznenadio Metalac u Valjevu sa 84:80.

Najbolji u ubedljivoj pobedi Mege bio je Rade Zagorac sa 20 poena (6-8 iz igre), 5 skokova i 7 asistencija, a odlični na zvaničnom debiju u dresu Mege bili su Ivica Zubac i Petar Popović. Hrvatski centar imao je 16 poena i 5 skokova, a Popović je ubacio 18 poena. Za Megu je debitovao i nekadašnji reprezentativac Aleksandar Rašić, koji je ubacio 5 poena za 24 minuta.

’Dvocifren’ je bio još Luvavu sa 12 poena, a najefikasniji kod gostiju bio je Nemanja Gudžić sa 11 poena.

Ognjen Dobrić vodio je FMP do velike pobede u Valjevu sa 25 poena (9-13 iz igre), Filip Čović imao je 15 poena (5-11 iz igre) i 11 asistencija, dok je Marko Tejić upisao 14 poena (6-12 iz igre) i po 2 skoka i asistencije.

U domaćem timu blistao je Nikola Jevtović sa 27 poena, Jovan Novak zabeležio je 19 poena i 4 asistencije, dok je Aleksa Popović dodao 11 poena.

U sledećem kolu FMP gostuje Tamišu, Metalac ide u Beograd na meč sa Zvezdom, Mega Leks dočekuje Partizan, a Konstantin igra kod kuće sa Borcem.