Лига 6 БиХ: Четврта ''рецка'' Игокее!

Кошаркаши Игокее наставили су с доминацијом у тзв. "Лиги 6" за шампиона Босне и Херцеговине.

Кошарка 24.03.2016 | 08:20

У четвртом колу, "игоси" су у сриједу у Лакташима забиљежили побједу над сарајевским Спарсом резултатом 66:52 (18:12, 20:13, 12:19, 16:8) и наставили свој максималан учинак у шампионату државе гдје бране титулу првака.

У првој четвртини коју су Александровчани ријешили у своју корист (18:12), доминирао је Милош Коматина под обручима и управо захваљујући свом центру Игокеа је успјела да одржава предност.

У другој четвртини (20:13), разлика је порасла јер се "распуцао" Драшко Албијанић па се на одмор отишло са предношћу домаћина од "плус 13" (38:25).

Гости из Сарајева су послије првог дијела заиграли ангажованије у одбрани, што је отворило простор и за неке лагане поене првенствено Стефана Глоговца, па је разлика "игоса" смањена на само "минус шест" пред одлучујућих 10 минута.

Четврти период, међутим, показао је да су кошаркаши Игокее ипак много квалитетнији од Спарса (16:8) и нису дозволили никакво изненађење.

Прво име утакмице био је центар Игокее Милош Коматина са 21 поеном, Мирослав Пашајлић је убацио 13 кошева, а Немања Крстић погодак мање.

У сарајевском табору, одскочио је Стефан Глоговац са 16 погодака, а двоцифрени учинак имао је и Никола Гајић (12).

Била је ово четврта побједа "игоса", док су Спарси уписали трећи пораз.