Liga 6 BiH: Četvrta ''recka'' Igokee!

Košarkaši Igokee nastavili su s dominacijom u tzv. "Ligi 6" za šampiona Bosne i Hercegovine.

Košarka 24.03.2016 | 08:20

U četvrtom kolu, "igosi" su u srijedu u Laktašima zabilježili pobjedu nad sarajevskim Sparsom rezultatom 66:52 (18:12, 20:13, 12:19, 16:8) i nastavili svoj maksimalan učinak u šampionatu države gdje brane titulu prvaka.

U prvoj četvrtini koju su Aleksandrovčani riješili u svoju korist (18:12), dominirao je Miloš Komatina pod obručima i upravo zahvaljujući svom centru Igokea je uspjela da održava prednost.

U drugoj četvrtini (20:13), razlika je porasla jer se "raspucao" Draško Albijanić pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćina od "plus 13" (38:25).

Gosti iz Sarajeva su poslije prvog dijela zaigrali angažovanije u odbrani, što je otvorilo prostor i za neke lagane poene prvenstveno Stefana Glogovca, pa je razlika "igosa" smanjena na samo "minus šest" pred odlučujućih 10 minuta.

Četvrti period, međutim, pokazao je da su košarkaši Igokee ipak mnogo kvalitetniji od Sparsa (16:8) i nisu dozvolili nikakvo iznenađenje.

Prvo ime utakmice bio je centar Igokee Miloš Komatina sa 21 poenom, Miroslav Pašajlić je ubacio 13 koševa, a Nemanja Krstić pogodak manje.

U sarajevskom taboru, odskočio je Stefan Glogovac sa 16 pogodaka, a dvocifreni učinak imao je i Nikola Gajić (12).

Bila je ovo četvrta pobjeda "igosa", dok su Sparsi upisali treći poraz.