ЕЛ: Олимпијакос све даље од четвртфинала, Куча ''тукла'' Химки!

Црвено-бели пали у Бамбергу, иако су водили током целог другог полувремена. Лаборал задржао друго место победом над Химкијем.

Кошарка 10.03.2016 | 23:15

Питање је да ли ће четврта победа у Топ 16 фази Евролиге на крају значити Бамбергу нешто више од лепе успомене на сјајну сезону, али зато би пораз - шести по реду - лако могао да кошта Олимпијакос места у четвртфиналу плеј-офа Евролиге.

Бамберг је добио прво полувреме (38:37), а на крају је успео и да прекине серију од три пораза у Ф групи - 72:71, иако је претходно све време "јурио" резултат!

Пирејци су на почетку другог полувремена преокренули на 38:39, убрзо стекли и максималних "плус 10" (43:53), али нису успели да уђу у мирну завршницу, чак ни после тројке Василиса Спанулиса за 63:69, мање од два минута пре краја.

Првак Немачке је тројкама Тајса (66:69) и Зизиса (69:71) остао у "животу", а човек одлуке је после три промашаја Олимпијакоса у једном нападу био репрезентативац Летоније Јанис Стрелниекс.

Одлични шутер је четири секунде пре краја погодио трећу узастопну тројку Бамберга и изазвао "ерупцију" одушевљења у Бросе арени!

Сада су Бамберг и Олимпијакос (Никола Милутинов није улазио у игру) изједначени на табели, у случају пораза од ЦСКА друштво ће им правити и Барселона, док је Химки (5-5) један корак испред, након што је од обећавајућег вођства у Виторији од 45:50 (22. минут), пет минута касније запао у двоцифрен дефицит - 63:52.

Лаборал се разиграо и свестан да је "преломио" утакмицу, сјајном игром у финишу кокетирао са победом од 20 поена разлике.

Тим из Баскије је најозбиљнији кандидат за друго место у Ф групи и о њему би могли да почну да размишљају навијачи Црвене звезде, ако њихови љубимци у петак победе Панатинаикос и тако истакну кандидатуру за трећу позицију у групи Е, иза Фенербахчеа и Локомотиве Кубањ...

РЕЗУЛТАТИ 10. КОЛА:

Лаборал Кућа - Химки 98:83
/Адамс 17, 6ск, 3ас, Бурусис 16, 13ск, 6ас - Швед 19, 6ас, Дејвис 18, 5ск, 3укр/

Бамберг - Олимпијакос 72:71
/Радошевић 11, 4ск, 3блк, 2ас, Стрелниекс 10, 4ск, 6ас - Принтезис 19, 10ск, 3ас, Хантер 17, 7ск, Спанулис 15, 4ск, 9ас/

у петак:

Жалгирис - Реал 18.45
Барселона - ЦСКА 20.45

ТАБЕЛА: ЦСКА 7-2, Лаборал 7-3, Реал 5-4, Химки 5-5, Барселона 4-5, Олимпијакос 4-6, Бамберг 4-6, Жалгирис 2-7.