EL: Olimpijakos sve dalje od četvrtfinala, Kuča ''tukla'' Himki!

Crveno-beli pali u Bambergu, iako su vodili tokom celog drugog poluvremena. Laboral zadržao drugo mesto pobedom nad Himkijem.

Košarka 10.03.2016 | 23:15

Pitanje je da li će četvrta pobeda u Top 16 fazi Evrolige na kraju značiti Bambergu nešto više od lepe uspomene na sjajnu sezonu, ali zato bi poraz - šesti po redu - lako mogao da košta Olimpijakos mesta u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige.

Bamberg je dobio prvo poluvreme (38:37), a na kraju je uspeo i da prekine seriju od tri poraza u F grupi - 72:71, iako je prethodno sve vreme "jurio" rezultat!

Pirejci su na početku drugog poluvremena preokrenuli na 38:39, ubrzo stekli i maksimalnih "plus 10" (43:53), ali nisu uspeli da uđu u mirnu završnicu, čak ni posle trojke Vasilisa Spanulisa za 63:69, manje od dva minuta pre kraja.

Prvak Nemačke je trojkama Tajsa (66:69) i Zizisa (69:71) ostao u "životu", a čovek odluke je posle tri promašaja Olimpijakosa u jednom napadu bio reprezentativac Letonije Janis Strelnieks.

Odlični šuter je četiri sekunde pre kraja pogodio treću uzastopnu trojku Bamberga i izazvao "erupciju" oduševljenja u Brose areni!

Sada su Bamberg i Olimpijakos (Nikola Milutinov nije ulazio u igru) izjednačeni na tabeli, u slučaju poraza od CSKA društvo će im praviti i Barselona, dok je Himki (5-5) jedan korak ispred, nakon što je od obećavajućeg vođstva u Vitoriji od 45:50 (22. minut), pet minuta kasnije zapao u dvocifren deficit - 63:52.

Laboral se razigrao i svestan da je "prelomio" utakmicu, sjajnom igrom u finišu koketirao sa pobedom od 20 poena razlike.

Tim iz Baskije je najozbiljniji kandidat za drugo mesto u F grupi i o njemu bi mogli da počnu da razmišljaju navijači Crvene zvezde, ako njihovi ljubimci u petak pobede Panatinaikos i tako istaknu kandidaturu za treću poziciju u grupi E, iza Fenerbahčea i Lokomotive Kubanj...

REZULTATI 10. KOLA:

Laboral Kuća - Himki 98:83
/Adams 17, 6sk, 3as, Burusis 16, 13sk, 6as - Šved 19, 6as, Dejvis 18, 5sk, 3ukr/

Bamberg - Olimpijakos 72:71
/Radošević 11, 4sk, 3blk, 2as, Strelnieks 10, 4sk, 6as - Printezis 19, 10sk, 3as, Hanter 17, 7sk, Spanulis 15, 4sk, 9as/

u petak:

Žalgiris - Real 18.45
Barselona - CSKA 20.45

TABELA: CSKA 7-2, Laboral 7-3, Real 5-4, Himki 5-5, Barselona 4-5, Olimpijakos 4-6, Bamberg 4-6, Žalgiris 2-7.