ЕЛ - Суноврат Цедевите: Уникаха убједљива у Драженовом дому!

Загрепчани серијом 7:2 у самој завршници меча избегли далеко тежи пораз на свом терену - 78:91.

Кошарка 10.03.2016 | 21:45

Цедевита пролази кроз велику кризу игре и резултата у тренуцима када пред екипу Вељка Мршића стижу преседни мечеви у сезони. Загрепчани су у 10. колу ТОП 16 фазе лагано поражени од Уникахе, па је сада практично извесно да ће такмичење у елитном такмичењу завршити последњем месту у групи Е - 78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26).

Гости из Малаге су пратично током комплетног тока утакмице држали контролу игре, а меч су преломили у трећој четвртини, када су додатно појачали игру у одбрани и стигли до значајне предности (54:65), коју су у последњој деоници учинили још убедљивијом.

У једном тренутку при крају четврте четвртине изгледало је да би домаћин могао да доживи потпуни дебакл, пошто је поенима Томаса Уникаха два минута пре краја утакмице на свом конту имала 18 поена предности (71:89). Ипак, домаћин је успео да да збије редове и серијом 7:2 дође до колико-толико прихватљивог пораза.

Најефикаснији у победничком саставу био је Џек Кули, који је у кош домаћина убацио 16 поена и сакупио 10 скокова, а поен мање убацио је и одлични Немања Недовић. Код домаћина је највише поена постигао Џејмс Вајт (16).