EL - Sunovrat Cedevite: Unikaha ubjedljiva u Draženovom domu!

Zagrepčani serijom 7:2 u samoj završnici meča izbegli daleko teži poraz na svom terenu - 78:91.

Košarka 10.03.2016 | 21:45

Cedevita prolazi kroz veliku krizu igre i rezultata u trenucima kada pred ekipu Veljka Mršića stižu presedni mečevi u sezoni. Zagrepčani su u 10. kolu TOP 16 faze lagano poraženi od Unikahe, pa je sada praktično izvesno da će takmičenje u elitnom takmičenju završiti poslednjem mestu u grupi E - 78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26).

Gosti iz Malage su pratično tokom kompletnog toka utakmice držali kontrolu igre, a meč su prelomili u trećoj četvrtini, kada su dodatno pojačali igru u odbrani i stigli do značajne prednosti (54:65), koju su u poslednjoj deonici učinili još ubedljivijom.

U jednom trenutku pri kraju četvrte četvrtine izgledalo je da bi domaćin mogao da doživi potpuni debakl, pošto je poenima Tomasa Unikaha dva minuta pre kraja utakmice na svom kontu imala 18 poena prednosti (71:89). Ipak, domaćin je uspeo da da zbije redove i serijom 7:2 dođe do koliko-toliko prihvatljivog poraza.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džek Kuli, koji je u koš domaćina ubacio 16 poena i sakupio 10 skokova, a poen manje ubacio je i odlični Nemanja Nedović. Kod domaćina je najviše poena postigao Džejms Vajt (16).