ПЛ: Сити убједљив, Лестер корак ближи остварењу сна!

Лестер три бода ближе сну – Махрез срушио Вотфорд! Фудбалери Лестера победили су Вотфорд у гостима са минималних 1:0, у дуелу 29. кола Премијер лиге. Фудбалери Манчестер Ситија декласирали су Астон Вилу са 4:0 у 29. колу Премијер лиге.

Фудбал 05.03.2016 | 22:20

Тим Клаудија Ранијерија направио је овом победом нови велики корак ка сензационалној титули.

Лестер сада на првом месту на табели има 60 бодова, пет више од Тотенхема и осам више од Арсенала, а до краја је остало још девет утакмица.

Није Лестер блистао у Вотфорду, али је овом победом доказао да је спреман за освајање титуле.

Домаћи тим био јемотивисан после два меча без победе, али ипак није успео да савлада Каспера Шмајхела. Утакмица је била веома тврда са мало прилика, а Лестер је једну од две своје искористио.

Прво је у 23. минуту Џејми Варди био у одличној ситуацији, али је после доброг пријема у казненом простору шутирао поред гола. Тренутак одлуке догодио се у 56. минуту. Ријад Махрез је прихватио одбијену лопту на ивици казненог простора и распалио је лопту левицом погодивши леве рашље Гомесовог гола.

У преосталом делу утакмице Лестер се мало повукао, добро се бранио и успео је да сачува своју мрежу.

Екипа Мануела Пелегринија прекинула је серију од три пораза и искористила реми Тотенхема и Арсенала и смањила бодовни заостатак.

Сити се учврстио на четвртој позицији са 50 бодова, два мање од Арсенала.

Челси је прекинуо серију од три узастопне победе, ремијем са Стоуком на Стамфорд Бриџу 1:1. Вест Хем је преокренуо против Евертона у гостима и славио са 3:2, а Борнмут је славио на гостовању Њукаслу са 3:1. Саутемптон и Сандерленд одиграли су 1:1, а минималну победу остварио је Свонси над Норичом.

Сити је кризу у домаћем првенству прекинуо убедљивим тријумфом над последњепласираном Астон Вилом на Етихаду. Гости су успешно одолевали током првог полувремена у ком није било погодака.

Своју екипу у вођство је довео Туре после три минута игре наставка на асистенцију Силве у казненом простору. Већ у 50. минуту Агуеро је дуплирао предност. Бони је преко четвртоице фудбалера Виле успео да дода лопту ка Аргентинцу, голман је изашао испред како би покушао да га заустави, али је Агуеро пребацио лопту преко њега и она је завршила у голу.

После 60 минута игре на семафору је писало 3:0, а стрелац је још једном био Агуеро. Он је сјајно комбиновао са Силвом испред казненог простора, а затим прошао ка голу и погодио ближи угао.

Стерлинг је повећао предност шест минута касније. Мавас је са десен стране по земљи убацио лопту у казнени простор, она је прошла поред четвртоице играча Астон Виле испред петерца, а Стерлинг из прве затресао мрежу. У 73. минуту Агуеро је пропустио да увећа предност, јер је промашио једанаестерац. Претходно је у казненом простору оборен Стерлинг.

Занимљиво је било на Гудисону где је Вест Хем успео да преокрене против Евертона. Домаћи су имали два гола предности све до 78. минута, да би до краја гости стигли до победе. Евертон је остао са играчем мање већ у 34. минуту, када је Миралас добио други жути картон.

Претходно су домаћи повели преко Лукакуа. У 56. минуту предност је дуплирана, а у стрелце се уписао Ленон. Лукаку је у 69. минуту пропустио да можда и осигура победу своје екипе када је промашио пенал. Од тога момента све је исшло на руку екипи Славена Билића. У 78. минуту Антионио смањује заостак, да би три минута касније Сако донео изједначење,. Вест Хем није одустајао и у 90. минуту преко Пајеа узео сва три бода Евертону.

Челси је био надомак четврте победе у низу, али су гости покварили славље пет минута пре краја. Екипа Гуса Хидинка повела је у 39. минуту преко Траореа, а на асистенцију Немање Матића. Челси је имао резултат који му је одоговарао током већег дела меча, да би у 85. минуту Траоре донео бод Стоуку.
И Стоук је прекинуо серију од три победе и заузима седмо место на табели са 43 бода, док је Челси 10. са 40.

Саутемптон и Санерленд одиграли су 1:1, а највише узбуђења виђено је у последњих пет минута. До тада су одбране обе екипе успешно радиле свој посао, али Сандерленд долази у вођство у 85. минуту преко Дефоа. Када су се гости спремали да прославе победу, бод свом тиму донео је Ван Дајк у трећем минуту судијске надокнаде, после асистнције Душана Тадића.

Александар Митровић одиграо је друго полувреме у поразу свог Њуаксла од Борнмута 3:1.