PL: Siti ubjedljiv, Lester korak bliži ostvarenju sna!

Lester tri boda bliže snu – Mahrez srušio Votford! Fudbaleri Lestera pobedili su Votford u gostima sa minimalnih 1:0, u duelu 29. kola Premijer lige. Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su Aston Vilu sa 4:0 u 29. kolu Premijer lige.

Fudbal 05.03.2016 | 22:20

Tim Klaudija Ranijerija napravio je ovom pobedom novi veliki korak ka senzacionalnoj tituli.

Lester sada na prvom mestu na tabeli ima 60 bodova, pet više od Totenhema i osam više od Arsenala, a do kraja je ostalo još devet utakmica.

Nije Lester blistao u Votfordu, ali je ovom pobedom dokazao da je spreman za osvajanje titule.

Domaći tim bio jemotivisan posle dva meča bez pobede, ali ipak nije uspeo da savlada Kaspera Šmajhela. Utakmica je bila veoma tvrda sa malo prilika, a Lester je jednu od dve svoje iskoristio.

Prvo je u 23. minutu Džejmi Vardi bio u odličnoj situaciji, ali je posle dobrog prijema u kaznenom prostoru šutirao pored gola. Trenutak odluke dogodio se u 56. minutu. Rijad Mahrez je prihvatio odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i raspalio je loptu levicom pogodivši leve rašlje Gomesovog gola.

U preostalom delu utakmice Lester se malo povukao, dobro se branio i uspeo je da sačuva svoju mrežu.

Ekipa Manuela Pelegrinija prekinula je seriju od tri poraza i iskoristila remi Totenhema i Arsenala i smanjila bodovni zaostatak.

Siti se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 50 bodova, dva manje od Arsenala.

Čelsi je prekinuo seriju od tri uzastopne pobede, remijem sa Stoukom na Stamford Bridžu 1:1. Vest Hem je preokrenuo protiv Evertona u gostima i slavio sa 3:2, a Bornmut je slavio na gostovanju Njukaslu sa 3:1. Sautempton i Sanderlend odigrali su 1:1, a minimalnu pobedu ostvario je Svonsi nad Noričom.

Siti je krizu u domaćem prvenstvu prekinuo ubedljivim trijumfom nad poslednjeplasiranom Aston Vilom na Etihadu. Gosti su uspešno odolevali tokom prvog poluvremena u kom nije bilo pogodaka.

Svoju ekipu u vođstvo je doveo Ture posle tri minuta igre nastavka na asistenciju Silve u kaznenom prostoru. Već u 50. minutu Aguero je duplirao prednost. Boni je preko četvrtoice fudbalera Vile uspeo da doda loptu ka Argentincu, golman je izašao ispred kako bi pokušao da ga zaustavi, ali je Aguero prebacio loptu preko njega i ona je završila u golu.

Posle 60 minuta igre na semaforu je pisalo 3:0, a strelac je još jednom bio Aguero. On je sjajno kombinovao sa Silvom ispred kaznenog prostora, a zatim prošao ka golu i pogodio bliži ugao.

Sterling je povećao prednost šest minuta kasnije. Mavas je sa desen strane po zemlji ubacio loptu u kazneni prostor, ona je prošla pored četvrtoice igrača Aston Vile ispred peterca, a Sterling iz prve zatresao mrežu. U 73. minutu Aguero je propustio da uveća prednost, jer je promašio jedanaesterac. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Sterling.

Zanimljivo je bilo na Gudisonu gde je Vest Hem uspeo da preokrene protiv Evertona. Domaći su imali dva gola prednosti sve do 78. minuta, da bi do kraja gosti stigli do pobede. Everton je ostao sa igračem manje već u 34. minutu, kada je Miralas dobio drugi žuti karton.

Prethodno su domaći poveli preko Lukakua. U 56. minutu prednost je duplirana, a u strelce se upisao Lenon. Lukaku je u 69. minutu propustio da možda i osigura pobedu svoje ekipe kada je promašio penal. Od toga momenta sve je isšlo na ruku ekipi Slavena Bilića. U 78. minutu Antionio smanjuje zaostak, da bi tri minuta kasnije Sako doneo izjednačenje,. Vest Hem nije odustajao i u 90. minutu preko Pajea uzeo sva tri boda Evertonu.

Čelsi je bio nadomak četvrte pobede u nizu, ali su gosti pokvarili slavlje pet minuta pre kraja. Ekipa Gusa Hidinka povela je u 39. minutu preko Traorea, a na asistenciju Nemanje Matića. Čelsi je imao rezultat koji mu je odogovarao tokom većeg dela meča, da bi u 85. minutu Traore doneo bod Stouku.
I Stouk je prekinuo seriju od tri pobede i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 43 boda, dok je Čelsi 10. sa 40.

Sautempton i Sanerlend odigrali su 1:1, a najviše uzbuđenja viđeno je u poslednjih pet minuta. Do tada su odbrane obe ekipe uspešno radile svoj posao, ali Sanderlend dolazi u vođstvo u 85. minutu preko Defoa. Kada su se gosti spremali da proslave pobedu, bod svom timu doneo je Van Dajk u trećem minutu sudijske nadoknade, posle asistncije Dušana Tadića.

Aleksandar Mitrović odigrao je drugo poluvreme u porazu svog Njuaksla od Bornmuta 3:1.