БЛ: 26 голова на 6 мечева, гостима мрвице! Нула у великом дербију!

Суботњи мечеви 25. кола Бундеслиге донели су голеаду, односно 26 голова на шест утакмица. Нула у "Класикеру", Бајерн и даље на плус пет! Фудбалери Борусије Дортмунд и Бајерн Минхена одиграли су без голова у "Класикеру" у оквиру 25. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 05.03.2016 | 22:00

Овај резултат више одговара Баварцима који су задржали пет бодова предности у односу на великог ривала.

У динамичном мечу на Сигнал Идуна Парку виђено је доста прилика на обе стране, али истакли су се и голмани обе екипе, па је меч завршен без погодака.

Борусија Дортмунд је била конкретнија током првог полувремена, Обамејанг је први запретио, али Нојер је одбранио његов покушај. Потом је Ројс био у шанси пропустио у 27. минуту, добио је лопту са леве стране, био пред голом бајерна са противничким играчем, али је оклевао и касно шутирао.

Само неколико тренутака касније највећа прилика на мечу за Бајерн, Коста је имао један на један са Буркијем, али је голман Борусије изашао у правом моменту и одбранио.У наставку тежиште игре више на половини домаћих, по гол Борусије били су опасни Милер и Видал, али није било промене резултата.

Покушај Робена Бурки је зауставио пет минута пре одласка на одмор, а потом је Холанђанин упутио још један снажан ударац ка голу, али лопта је завршила мало поред стаитве.

Динамично је било и у другом полувремену, брзо се играло на обе стране. Нојер је одбранио одличан покушај Обамејанга по средини гола са око 15 метара.

Видал је потом на другој страни добио лопту на ивици казненог простора и снажно шутирао, лопта је ишла тик испод пречке, али је Бурки успео да је „скине“.

Наизменично су се ређале шансе, а још једну је имала екипа Томаса Тухела када је Хумелс послао дугу лопту ка Росју, он главом из прве пребацио до Обамејанга, а Габонац искоса шутирао поред гола.

Темпо игре мало је опао у последњих петанестак минута, да би два минута пре краја после савршеног центаршута са леве стране, на десетак метара од десне стативе усамљен био Рамос, покушао је главом у лету, али је лопта ипак завршила поред стативе.

Фудбалери Волфсбурга победили су Борусију Менхенгладбах на свом терену са 2:1, у малом дербију кола.

Домаћин је остварио десету победу у сезони и попео се на седмо место на табели са 37 бодова, два мање од Мајнца и управо Борусије Менхенгладбах.

Сва три гола виђена су у првом делу. Дракслер је у 15. минуту погодио за 1:0, а само два минута касније Крузе је дуплирао предност. Већ у 23. минуту Рафаел је поставио коначан резултат, пошто су одбране у наставку одрадиле добар посао на обе стране.

Вредну победу у суботу остварио је Шалке који је савладао Келн на гостовању са 3:1. Голове за тим из Гелзенкирхена постигли су Хунтелар, Мејер и Ди Санто, док је док је на другој страни погодио Битенкур после асистенције Филипа Младеновића. Бивши играч Црвене звезде играо је до 71. минута на левом крилу.

Убедљиви су били Вердер и Штутгарт. Вердер је био бољи од Хановера са 4:1, а голове за тим са Везера постигли су Бартелс, Писароп, Гебре Селасие и Јанузовић, док је на другој страни погодио Караман.

Вердер је 14. после ове победе са 27 бодова, док је Хановер последњи са 10 бодова мање.

Још убедљивији је био Штутгарт против Хофенхајма, било је 5:1. Нидермајер и Вернер постигли су по два гола, а у стрелце се уписао и српски фудбалер Филип Костић у 78. минуту, док је Крамарић био једини стрелац за госте.

Филип Костић одиграо је целу утакмицу за домаћина који је 10. на табели са 31 бодом.

Аугсбург је испустио 3:0 против Леверкузена. Хет-трик је постигао сјајни Ко Ја-Чеол, док су на другој страни погодили Белараби и Верхег који је постигао аутогол и Чалханоглу који је изједначио у 92. минуту са пенала.