BL: 26 golova na 6 mečeva, gostima mrvice! Nula u velikom derbiju!

Subotnji mečevi 25. kola Bundeslige doneli su goleadu, odnosno 26 golova na šest utakmica. Nula u "Klasikeru", Bajern i dalje na plus pet! Fudbaleri Borusije Dortmund i Bajern Minhena odigrali su bez golova u "Klasikeru" u okviru 25. kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 05.03.2016 | 22:00

Ovaj rezultat više odgovara Bavarcima koji su zadržali pet bodova prednosti u odnosu na velikog rivala.

U dinamičnom meču na Signal Iduna Parku viđeno je dosta prilika na obe strane, ali istakli su se i golmani obe ekipe, pa je meč završen bez pogodaka.

Borusija Dortmund je bila konkretnija tokom prvog poluvremena, Obamejang je prvi zapretio, ali Nojer je odbranio njegov pokušaj. Potom je Rojs bio u šansi propustio u 27. minutu, dobio je loptu sa leve strane, bio pred golom bajerna sa protivničkim igračem, ali je oklevao i kasno šutirao.

Samo nekoliko trenutaka kasnije najveća prilika na meču za Bajern, Kosta je imao jedan na jedan sa Burkijem, ali je golman Borusije izašao u pravom momentu i odbranio.U nastavku težište igre više na polovini domaćih, po gol Borusije bili su opasni Miler i Vidal, ali nije bilo promene rezultata.

Pokušaj Robena Burki je zaustavio pet minuta pre odlaska na odmor, a potom je Holanđanin uputio još jedan snažan udarac ka golu, ali lopta je završila malo pored staitve.

Dinamično je bilo i u drugom poluvremenu, brzo se igralo na obe strane. Nojer je odbranio odličan pokušaj Obamejanga po sredini gola sa oko 15 metara.

Vidal je potom na drugoj strani dobio loptu na ivici kaznenog prostora i snažno šutirao, lopta je išla tik ispod prečke, ali je Burki uspeo da je „skine“.

Naizmenično su se ređale šanse, a još jednu je imala ekipa Tomasa Tuhela kada je Humels poslao dugu loptu ka Rosju, on glavom iz prve prebacio do Obamejanga, a Gabonac iskosa šutirao pored gola.

Tempo igre malo je opao u poslednjih petanestak minuta, da bi dva minuta pre kraja posle savršenog centaršuta sa leve strane, na desetak metara od desne stative usamljen bio Ramos, pokušao je glavom u letu, ali je lopta ipak završila pored stative.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Borusiju Menhengladbah na svom terenu sa 2:1, u malom derbiju kola.

Domaćin je ostvario desetu pobedu u sezoni i popeo se na sedmo mesto na tabeli sa 37 bodova, dva manje od Majnca i upravo Borusije Menhengladbah.

Sva tri gola viđena su u prvom delu. Draksler je u 15. minutu pogodio za 1:0, a samo dva minuta kasnije Kruze je duplirao prednost. Već u 23. minutu Rafael je postavio konačan rezultat, pošto su odbrane u nastavku odradile dobar posao na obe strane.

Vrednu pobedu u subotu ostvario je Šalke koji je savladao Keln na gostovanju sa 3:1. Golove za tim iz Gelzenkirhena postigli su Huntelar, Mejer i Di Santo, dok je dok je na drugoj strani pogodio Bitenkur posle asistencije Filipa Mladenovića. Bivši igrač Crvene zvezde igrao je do 71. minuta na levom krilu.

Ubedljivi su bili Verder i Štutgart. Verder je bio bolji od Hanovera sa 4:1, a golove za tim sa Vezera postigli su Bartels, Pisarop, Gebre Selasie i Januzović, dok je na drugoj strani pogodio Karaman.

Verder je 14. posle ove pobede sa 27 bodova, dok je Hanover poslednji sa 10 bodova manje.

Još ubedljiviji je bio Štutgart protiv Hofenhajma, bilo je 5:1. Nidermajer i Verner postigli su po dva gola, a u strelce se upisao i srpski fudbaler Filip Kostić u 78. minutu, dok je Kramarić bio jedini strelac za goste.

Filip Kostić odigrao je celu utakmicu za domaćina koji je 10. na tabeli sa 31 bodom.

Augsburg je ispustio 3:0 protiv Leverkuzena. Het-trik je postigao sjajni Ko Ja-Čeol, dok su na drugoj strani pogodili Belarabi i Verheg koji je postigao autogol i Čalhanoglu koji je izjednačio u 92. minutu sa penala.