СЛС: Звезда прославила 71. рођендан - 22. побједом у низу!

Фудбалери Црвене звезде победили су Јагодину на стадиону ’Рајко Митић’ са 3:1, у дуелу 25. кола Суперлиге Србије. Фудбалери Вождовца убедљиво су савладали на свом терену екипу Младости из Лучана са 4:1 (3:0) на отварању 25. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 05.03.2016 | 20:40

Екипа Миодрага Божовића је тако наставила историјску серију пошто је остварила 22. победу у домаћем шампионату и сада има на челу табеле 71 бод, чак 30 више од другопласираног Борца.

Дуел пред нешто више од 22.000 гледалаца одигран је у слављеничкој атмосфери због 71. рођендана који је у петак прославило СД Црвена звезда.

Црвено-бели нису блистали, али су на крају ипак освојили три бода, иако је и Јагодина могла да однесе барем бод из Београда. Гости су играли одлично, посебно у првих сат времена, а у првом полувремену им је и неоправдано поништен гол због офсајда.

Звезда је повела мајсторским голом Луиса Ибањеса из слободног ударца у 59. минуту, али је минут касније изједначио бивши нападач Звезде Александар Јевтић. Симболично, на 71. рођендан ново вођство је донео Александар Катаи у 71. минуту, па је уследила бакљада слична оној из 1990. године пред реванш меч полуфинала Купа шампиона са Бајерном.

Победу је оверио сјајни Уго Вијеира у 93. минуту постигавши свој 17. гол у Суперлиги ове сезоне.

Фудбалери Вождовца убедљиво су савладали на свом терену екипу Младости из Лучана са 4:1 (3:0) на отварању 25. кола Суперлиге Србије.

Београдски тим све дилеме решио је у првом полувремену када је стекао три гола предности и тако се додатно приближио плеј-офу, пошто сада дели шесту позицију на табели са Партизаном.

Три гола за Вождовчане дело је Ненада Маринковића у 16, 38. и 51, уписао се и Обиора Одита у 17, док је за госте једини стрелац био резервиста Милош Бајић у 74. минуту.

Сјајно је функционисао бивши тандем Партизана Маринковић - Одита, а снажни Нигеријац је придодао и две асистенције.

Вреди истаћи да је најбољи српски судија Милорад Мажић због повреде морао да напусти терен у финишу првог дела игре.