SLS: Zvezda proslavila 71. rođendan - 22. pobjedom u nizu!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Jagodinu na stadionu ’Rajko Mitić’ sa 3:1, u duelu 25. kola Superlige Srbije. Fudbaleri Voždovca ubedljivo su savladali na svom terenu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:1 (3:0) na otvaranju 25. kola Superlige Srbije.

Fudbal 05.03.2016 | 20:40

Ekipa Miodraga Božovića je tako nastavila istorijsku seriju pošto je ostvarila 22. pobedu u domaćem šampionatu i sada ima na čelu tabele 71 bod, čak 30 više od drugoplasiranog Borca.

Duel pred nešto više od 22.000 gledalaca odigran je u slavljeničkoj atmosferi zbog 71. rođendana koji je u petak proslavilo SD Crvena zvezda.

Crveno-beli nisu blistali, ali su na kraju ipak osvojili tri boda, iako je i Jagodina mogla da odnese barem bod iz Beograda. Gosti su igrali odlično, posebno u prvih sat vremena, a u prvom poluvremenu im je i neopravdano poništen gol zbog ofsajda.

Zvezda je povela majstorskim golom Luisa Ibanjesa iz slobodnog udarca u 59. minutu, ali je minut kasnije izjednačio bivši napadač Zvezde Aleksandar Jevtić. Simbolično, na 71. rođendan novo vođstvo je doneo Aleksandar Katai u 71. minutu, pa je usledila bakljada slična onoj iz 1990. godine pred revanš meč polufinala Kupa šampiona sa Bajernom.

Pobedu je overio sjajni Ugo Vijeira u 93. minutu postigavši svoj 17. gol u Superligi ove sezone.

Fudbaleri Voždovca ubedljivo su savladali na svom terenu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:1 (3:0) na otvaranju 25. kola Superlige Srbije.

Beogradski tim sve dileme rešio je u prvom poluvremenu kada je stekao tri gola prednosti i tako se dodatno približio plej-ofu, pošto sada deli šestu poziciju na tabeli sa Partizanom.

Tri gola za Voždovčane delo je Nenada Marinkovića u 16, 38. i 51, upisao se i Obiora Odita u 17, dok je za goste jedini strelac bio rezervista Miloš Bajić u 74. minutu.

Sjajno je funkcionisao bivši tandem Partizana Marinković - Odita, a snažni Nigerijac je pridodao i dve asistencije.

Vredi istaći da je najbolji srpski sudija Milorad Mažić zbog povrede morao da napusti teren u finišu prvog dela igre.